Березень освячений ім’ям видатного генія українського народу Тараса Шевченка: 9 березня святкуємо дату народження Великого Кобзаря, 10-го – сумуємо з приводу смерті. Зовсім недавно, здається, відзначали 200–річчя від Дня народження поета, з цієї нагоди цей день було внесено в календар знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для святкування в усьому світі.
Нині – 204-і роковини, відколи славна українська земля народила безсмертного світоча правди і свободи, якому судилося освітити нам шлях на віки. Читати Шевченка, черпати його мудрість, пишатися ним як нашим сучасником будуть не лише нинішні – прийдешні покоління. Нам іще належить сповна осягнути його пророцтво щодо проблем суспільства, майбуття держави. Шевченко приходить своїми нетлінним Словом у наш день, і, за незбагненною силою, стає до нас все ближчим. Він єднає нас у непростому сьогоденні!
Запорізький державний медичний університет свято шанує Тараса Шевченка. Студенти вивчають спадщину Великого Кобзаря на заняттях кафедри культурології і українознавства, беруть участь у мовно-літературних конкурсах імені поета. У науковій бібліотеці ЗДМУ до послуг читачів зібрання творів як самого класика, так і творів про нього. Ось і сьогодні, з нагоди Дня народження поета, у книгозбірні відкрилася книжкова виставка під гаслом «Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю!» Основу її складають твори Шевченка, його «Кобзар» різних років видання. Зокрема, є видання 2004 року, ювілейне, вперше видане зі щоденником автора. Окрема розвідка Павла Зайцева «Вогненне слово Кобзаря» розповідає про життєвий і творчий шлях поета. Вона ніби ілюструє слова самого Шевченка: «Історія мого життя складає частину історії моєї Вітчизни». Цікавою є публікація про пам’ятники Кобзареві, встановлені в Україні і світі. Збірник «Тарас Шевченко – поет, філософ, мудрець», виданий у Запоріжжі до 200- річчя поета, містить статті про непересічний його талант, про те, як ім’я генія пов’язане з нашим краєм.
Працівники наукової бібліотеки прагнули розкрити образ Великого Кобзаря і з допомогою ілюстрацій до його творів, написаних рукою Шевченка – художника. Це вельми цікава виставкова експозиція, заходьте, перегляньте. Відвідувачі читальної зали уже зробили це.