«Знайомтесь: моя батьківщина»

«Знайомтесь: моя батьківщина»

Учорашній день в ЗДМУ пройшов під знаком любові: усе багатонаціональне студентство взялося за руки, щоб, представивши культуру своїх країн, продемонструвати свою прихильність, вдячність країні, яка їх навчає, де проходить їхня юність – Україні. Яскраве фестивальне свято під гаслом «Нас познайомила й здружила Україна»  відбулося в актовій залі увечері, а протягом дня усі бажаючі оглядали виставку «Знайомтесь: моя батьківщина».

Це було просто феєричне видовище. Учасники виставки, представники різних країн світу, намагалися експозицією розповісти про характерні ознаки свого краю, звичаї, традиції. Лише так, з любові до країни, де ти прийшов на світ, до її мови, культури починається любов до цілого світу.

Приваблював відвідувачів невеличкий куточок Індії в мініатюрі. На столику у маленьких світильниках мерехтіли вогники – знак відданості богам,щоб вони були милостивими. У центрі – велика статуетка Будди, довкола  мініатюрні, інших богів, яким вклоняються в Індії.

Раджа, студент п’ятого курсу, вивчає медицину. Юнак захоплений тим, що в університеті відбувається таке дружнє єднання молоді різних країн, каже, що покоління, виховане на таких засадах, буде завжди відстоювати мир і не допустить кровопролить. Взагалі, вважає він, наш медичний університет має такі високі  гуманістичні принципи, якими можуть похвалитися тільки найкращі медичні навчальні заклади світу, тому він просто щасливий тут навчатися. Раджа разом зі своїми друзями представили на виставці традиційні страви індійської національної кухні, це переважно страви з рису з гострими приправами, лимоном. Такі наїдки є прикрасою святкового столу.

Серед експонатів багато книг, це фоліанти про культуру, історію Індії, релігії, побут і звичаї. Милують око іграшки, статуетки танцівниць, у цій країні культ танцю, граційності, дивної музики. «Ось ця зображує  виконання національного танцю катхакалі, - пояснює Раджа, це неймовірно красиві емоції, рухи, жести. А он наш символ мудрості, удачі – слоник Ганеша, торкніться його і все у вас буде добре. Як у нас трапляється щось лихе, ми просимо, і він відводить напасть».

Індійську виставку можна переглядати довго, як, зрештою, й усі, що представлені на виставці.
Цікаво оформили свою експозицію студенти з Марокко. Тут на чільному місці Коран, ритуальні молитовні предмети, чаші для очищення, вмивання, для квітів. Студент Ібрагім розповідає про традиційні страви, які вживають його земляки в священні дні Рамадану, коли кожна родина збирається в тісному колі. Це переважно солодкі приємні страви. Мароканські студенти пропонують відвідувачам  скуштувати халву, інші ласощі. Є тут автентичний продукт – масло арган,  Ібрагіму його привезли з батьківщини. Каже, що арган виробляють  лише в Марокко, тільки ручним методом, це важка праця, але його аналогів, особливо в косметичній галузі, не існує, тому його поціновує увесь світ.

Зачаровує колекція мініатюрних  музичних інструментів. Дуже гарно оформлений куточок чаювання.

До речі, традиції чайних церемоній представлені в експозиції різних народів. Зокрема, показували, як ним пригощають, студенти з Узбекистану. Тут іще приготували традиційний узбецький палов (прародич знайомого нам плову), різновиди печива, солодощів. А ще студенти демонструють вироби ручної роботи, зокрема, оздоблені яскравим вишитим орнаментом сумки для дівчат, а студентки з цієї країни вбрані у традиційні атласні сукенки, які їм надзвичайно личать.

До столика з українською презентацією нашого рідного краю із самого відкриття виставки студенти, особливо іноземні, ставали мало не  в чергу – тут парували вареники: з картоплею, капустою, сиром. Красувався в центрі пишний коровай, адже хліб у нас - всьому голова! Млинців, пиріжків – всього було доволі. А ще цибуля, часник, і, звісно, сало. Щиро пригощали гостей чарівні дівчата – Анастасія Косинська, Катерина Чала. А Дмитро Тимофієв, активіст Студентської ради університету, висловив загальну думку: це дуже красиве свято дружби, адже воно об’єднує студентську багатонаціональну родину, є унікальним форматом  спілкування, і це просто неповторна «родзинка» нашого університету!

 

5.05.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar