«Нас познайомила й здружила Україна»

«Нас познайомила й здружила Україна»

Під промовистим гаслом «Нас познайомила й здружила Україна» учора в ЗДМУ відбулося велике свято дружби і єднання студентів усіх країн, які здобувають освіту в нашому університеті. Фестивальному концерту передувала виставка «Знайомтесь: моя батьківщина», репрезентована у фойє спортивно – аудиторного корпусу.
Увечері в актовій залі зібралася багатонаціональна  студентська спільнота, члени ректорату, професорсько – викладацький склад.

Під урочисті позивні фанфар відкрилася завіса і перед залою постала велика карта України з позначкою «Запоріжжя». Саме сюди, до нас, в дружну  родину найкращого  медичного університету держави, щороку вливається все більше іноземних студентів, які долають неймовірні відстані, щоб саме в нас отримати якісну медичну освіту. Якої ж мудрості, терпіння, толерантності потрібно ректорату закладу вищої освіти, професорам, викладачам і всьому колективу, щоб зігріти у себе чужих дітей -  різних за культурами, віросповіданнями, кольором шкіри, щоб через місяць – другий навчання вони назвали університет своїм, рідним. Ми це робимо, ми навчилися високому мистецтву єднати людей справою, наукою, дозвіллям, спокоєм і злагодою.

Саме так, на високій ноті патріотизму, любові до своїх країн і пошани до України, відбувся фестивальний концерт. На завершення своє захоплення видовищем висловив ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник: « Ми починаємо найпрекрасніший весняний місяць травень таким чудовим концертом. На сцені -  багатонаціональний студентський колектив, нас справді познайомила і здружила  рідна Україна й наш рідний університет.  Дуже приємно, що у нас навчається така велика кількість іноземних студентів, це  чудова молодь, надзвичайно талановита, яскрава. Я бажаю вам усім міцного здоров’я, кохання, любові до рідної землі, до нашого університету, який відкриває вам шлях у професію. Нехай вам щастить!» - побажав ректор.

А загалом глядачі отримали неймовірне кількагодинне задоволення від побаченого. Добрий заспів дійству зробив  вокальний колектив університету піснею «Перлина! Україна!», а також хореографічна композиція українського народного танцю. Пишним  короваєм молодь в українських національних строях вітала своїх ровесників з усіх країн світу, які у нас навчаються. Кожен з них гордо тримав табличку з назвою країни, а на екрані тим часом яскраві кадри демонстрували їхнє життя, танці, побут. Бурхливо аплодували усім,  - Іспанії й Індії, Марокко й Узбекистану, Зімбабве й Еквадору, Намібії,  Нігерії й Німеччині.

Зал щедро винагороджував прихильністю усіх виконавців, які по черзі з’являлися на сцені. Справді калейдоскоп талантів! Перетанцювати представників Еквадору треба дуже постаратися.  Зачарувати ліпше від індійських красунь граційністю жестів просто неможливо. А передати трагізм долі цілого народу в пісенній молитві «Палестина моя» у виконанні Ахмета – це дорого вартує…
Етюди з утриманням на голові важких предметів, на кшталт валізи й драбини, не зможе продемонструвати ніхто, окрім Хассана з Марокко. Танцівниці з Гани – просто «пластилінові», інструментально–вокальна група з Еквадору – природжені лірики. А яким  шляхетно – іронічним виглядало демонстрування національного вбрання гуртом студентів з Нігерії!

Навіть перелічити всього, що привабило, просто неможливо. У сценарії свята, ретельно і з творчим смаком розробленим ідейним натхненником художнього колективу Людмилою Богуславською, місце знайшлося всім талановитим артистам. Усі були на висоті, у прекрасному пориві розповісти про свою батьківщину якнайкраще, високим стилем мистецтва. І всім це вдалося.

Прекрасним акордом у загальному вінку художніх номерів звучала Україна. Це вона своїм материнським крилом закриває від житейських ураганів усіх, хто приходить до неї з добром і миром. Навчає людяності і подає приклад співдружності. І так буде завжди!

 

5.05.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar