Першокурсники склали урочисту присягу

Першокурсники склали урочисту присягу

Запорізький державний медичний університет сьогодні вітав студентське поповнення – першокурсники вперше одягли білі халати і вишикувалися на плацу перед другим навчальним корпусом. Ще зовсім недавно вони з трепетом заходили у двері з магічним написом «Приймальна комісія», самостійно взяли  першу висоту у своєму житті, а зараз омріяний університет широко відчиняє двері найкращим – опановуйте науки, які ведуть до обраної професії, ставайте у дружні лави студентської спільноти ЗДМУ!

Це покоління вступників особливе, молодим людям  пощастило стати студентами ЗДМУ в рік  знаменних, знакових ювілеїв. Зокрема,   колектив університету відзначає 50-річчя з часу перетворення вишу в медичний.   Цьогоріч   лави студентів нашого навчального закладу поповнили 1266 особи, з них 265 навчатимуться коштом державного бюджету, 1001 – за контрактом, 406 з них здобуватимуть освіту заочно. Це гарний результат, яким ми пишаємося. Усі, хто нині в святкових шеренгах, пройшли нелегкі випробування, перемогли у високому  конкурсі,  який  загалом по університету  на місця держзамовлення склав 4,41 осіб на одне місце, при цьому на спеціальність «Медицина» він становив  3,95; «Педіатрію» – 4,78; «Стоматологію» – 34,75. Отже, є усі сподівання, що молоде поповнення  підтвердить  високий рівень підготовки, буде  старанно вчитися, плідно займатиметься наукою і в майбутньому стане високими професіоналами.

Привітати першокурсників завітало багато гостей, серед яких – представники обласної та міської влади, професорсько-викладацький склад університету, колишні випускники, які нині очолюють лікувальні заклади області й міста, військові. Прийшло багато батьків, які благословили дітей у нелегку професію.

Хвилюючим моментом урочистостей стало складання присяги першокурсниками, кожне слово якої супроводжуватиме їх усе життя у професії. З рук деканів факультетів вони отримали символічні ключ до знань та залікову книжку. Усіх присутніх  вітали яскравими виступами учасники художньої самодіяльності університету.

Перший день в університеті для першокурсників був позначений знайомством з факультетами, де вони навчатимуться. Вони прослухали актові лекції, які  допомогли студентам краще усвідомити, що їх чекає під час навчання у Запорізькому державному медичному університеті. Перед студентами медичних факультетів з актовою лекцією виступив завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини, професор, доктор медичних наук Володимир Перцов. Майбутнім фармацевтам денної форми навчання актову лекцію прочитала завідувачка кафедри аналітичної хімії, професор, доктор медичних наук Світлана Васюк.

Наскрізна ідея   обох лекцій: час, позначений навчанням в університеті, треба максимально використати, щоб отримати знання найвищого ґатунку.  Суспільні реалії   потребують від спеціалістів медичної та фармацевтичної галузей  високого професіоналізму, відданості своїй справі. А черпати такі знання, запозичувати досвід є в кого, у ЗДМУ працюють видатні науковці і діють започатковані ними наукові школи, якими пишається не тільки колектив університету, а й уся медична галузь  України. І у нинішніх першокурсників є усі шанси не лише здобути престижну, конкурентну освіту, а й примножувати наукові досягнення.

Традиційно студенти  першого курсу зустрілися з деканами своїх факультетів, знайомилися з викладачами, розкладом, щоб з понеділка повноцінно поринути у навчальний процес.

Фото з коптера (завантажити архів)

31.08.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar