День донора – зимовий, позаплановий

День донора – зимовий, позаплановий

Сьогодні у ЗДМУ відбувся третій у цьому році, позаплановий день донора. Для декого було несподіванкою побачити оголошення, що їх запрошують здати кров зараз, коли добігає кінця  грудень, до того ж, сесія, підготовка до зимових свят, у кожного іще купа справ. Але студенти-медики – народ сумлінний, тому донорами цього дня стали  понад 30  юнаків і дівчат, а виявили бажання долучитися до благородної справи  більше 50. 

«Ми вдячні студентам медичного університету за розуміння, - зазначив лікар – трансфузіолог обласної станції переливання крові Юрій Жаболенко, - ЗДМУ завжди на висоті, тут навчаються свідомі люди, які  розуміють важливість донорства. У вересні своєю кров’ю поділилися 124 студенти, це найкращий показник останніх років. І хоча сьогодні ця цифра менша, нам дорога кожна краплина. Адже цей позаплановий день донора пояснюється тим, що лікувальні заклади зараз  відчувають гостру потребу в препаратах крові – еритроцитах, плазмі. Необхідно робити запаси цього безцінного для людського життя продукту. Тому ми й звернулися в університет, тут завжди знаходимо порозуміння».

Процедура була, як завжди, відлагодженою. Майбутнім донорам робили аналіз АЛТ, визначали гемоглобін, їх оглядали спеціалісти.  У буфеті чекав гарячий солодкий чай з батончиком. Відтак юнаки й дівчата з підписаними лікарями картами прямували у гуртожиток №4, де відбувалася сама процедура.

«Хочу, передусім, щоб моя кров знадобилась людям,  а також  приємно  отримати два  додаткових  вільних дні до свят, - каже Андрій Агафонов, студент 5 курсу першого медичного факультету,  - я збираюсь додому в Оріхів, тож ці дні використаю з користю. Донорство для мене справа звична, кілька разів проходив цю процедуру  у станції переливання крові, здавав тромбоцити, зі здоров’ям все гаразд, тож радий, що допоможу тим, хто цього потребує».

Татьяна Омелич навчається на  4 курсі першого  медичного факультету,  здає кров уперше, тому трішки хвилювалась, але швидко опанувала себе. Дівчина приїхала з Донеччини, мешкає у  Курахово.  Поруч  точиться війна, тому з розумінням  потреби крові для людей, особливо тих, хто її втрачає, прийшла на донорський пункт. 

Для студентки 4 курсу медичного факультету Юлі Піхоти це  також  перший донорський досвід,  вона зізналась, що  розуміє, як важливо вчасно допомогти людям, які того потребують, врятувати чиєсь життя. «Я з села Довге Чернігівського району, - каже Юля, -  хочу вивчитись на   кардіолога. Ми буваємо в лікарнях і бачимо хворих, яким потрібна донорська кров. Я спостерігала  в урологічному відділенні обласної клінічної лікарні, як одному з пацієнтів тричі на день доводилося робити переливання крові, він був післяопераційний, у дуже важкому стані. На хворих завжди чатує небезпека,  і кров може знадобитися будь-якої хвилини, тому запаси потрібні, і ми маємо їх поповнювати». 

Дівчину підтримала подруга, однокурсниця  Катерина Безперстова, яка в університеті навчається  по закінченні Мелітопольського медичного коледжу. На донорський пункт вони прийшли разом.

Приємно, що студенти ЗДМУ проявили себе свідомими, патріотичними, благородними людьми, налаштованими завжди приходити на допомогу людям. Університет цінує такі прояви, виховуючи майбутніх лікарів. Підтримує донорів матеріально: так 66 студентів, які у 2018 році здали кров двічі і більше разів, отримали матеріальне заохочення у розмірі стипендії. 

Кожен з тих, хто сьогодні поділився своєю кров’ю, має право на два вільних «донорських» дні. А на відновлення сил - 71 гривню з копійками, що не зайве в студентському бюджеті. Та головне – моральне задоволення від своєї місії, яке перед канікулами також  наповнює серця добрим настроєм.

 

20.12.2018

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar