Фестиваль під знаком дружби і єднання

Фестиваль під знаком дружби і єднання

Знаковим днем для  усієї спільноти Запорізького державного медичного університету  стало багатонаціональне  яскраве  фестивальне свято «Нас познайомила й здружила Україна». Це традиційне дійство відбулося в університеті водинадцяте. 

Представники  культур різних народів світу, які здобувають медичну освіту в ЗДМУ, у такий спосіб висловлюють вдячність закладу вищої освіти, що їх навчає, піклується і оберігає, Україні, що стала для них рідною на все життя, адже тут у мирі і спокої вони проводять студентські роки.

Родзинкою цьогорічного фестивалю стало проведення його просто неба, на площі перед другим корпусом університету. Відчуття простору, свободи і неповторної краси весняного студентського містечка створило учасникам особливий настрій.  Навіть короткочасний дощ не затьмарив  піднесеного стану,  навпаки, додав веселощам драйву, гучніше зазвучали мелодії різних країн, а коли небо проясніло, почалися запальні танцювальні перегони.

А  передувала  музичній  частині дійства розмаїта виставка «Знайомтесь, моя батьківщина».  Свої країни репрезентували студенти з Гани, Еквадору, Марокко, Нігерії, Узбекистану, інших країн, і, звісно, України.

«Ми щороку традиційно представляємо нашу рідну, гостинну, найкращу Україну, - каже Дмитро Тимофіїв, який з друзями зі Студентської ради  оформили гарну експозицію і зустрічають гостей  щедрим столом, де красуються  вареники  – з картоплею, капустою, сиром, а також  запашний узвар. – Усе готували самі, в гуртожитку, трудилися  тринадцять представників студентського самоврядування.  До нашого столу підходять усі, ми раді пригостити. Вважаю, таке свято для нашого вишу незамінне, адже у нас навчається молодь більш як із сорока країн світу, потрібно частіше збиратися, обмінюватися думками, щоб нікого не обійти увагою, аби  наші друзі почувалися комфортно».

Кожна експозиція – окремий світ, маленька оаза, де представлені притаманні кожній країні ознаки, традиції, звичаї. Студенти одягли свої національні строї, тому площа розквітла всіма кольорами веселки. Приваблював відвідувачів  куточок Індії в мініатюрі.  Цікаво оформили свою експозицію студенти з Марокко. Тут ужиткові предмети, усе для чайної церемонії, автентичні продукти. Дівчата з Еквадору  приготували  апетитну  тушковану свинину з чудернацькою кукурудзою.  Представники Нігерії демонстрували прикраси, серед яких вишукане намисто, не лише жіноче, а й те, що носять чоловіки, аби підкреслити свою силу і мужність. Шляхетні юнаки з Узбекистану гостинно пригощали  запашним пловом, самсою.

Одне слово, виставка стала цікавою і смачною передмовою до  пісенно–танцювальної частини фестивалю «Співає і танцює планета Земля». Під свої національні мелодії  на площу виходили представники  різних країн, рідною мовою вітали присутніх. Усім загалом виконали гімн фестивалю. Дружно привітали випускника університету Патрісіо, який брав участь у всіх фестивалях упродовж  навчання в ЗДМУ. Він прийняв коровай, спечений кондитерами університетської їдальні, на знак вірності дружбі.

Дзвінка  естафета мелодій і танців народів світу об’єднала  цього дня студентство. Мотиви  Індії й Еквадору, Марокко й Узбекистану, Гани й Нігерії, Тунісу й Зімбабве, а також усіх, хто був на площі, красиво  перепліталися з українськими  в єдиному  пісенному вінку.

Такий фестиваль, що його щороку організовує студентство ЗДМУ, без сумніву, є автентичним не лише для  нашого  регіону. Тому присутні  бурхливими оплесками зустріли вітальні слова ректора ЗДМУ, професора Юрія Колесника, який побажав студентам берегти і розвивати почуття дружби і злагоди, які допомагають успішно навчатися й здобувати професію в найкращому елітному медичному університеті країни. Юрій Михайлович вручив грамоти активістам, а  ще один солодкий  шедевр від наших кулінарів - величезний пиріг,  - став приємною винагородою учасникам свята, яким, як водиться серед друзів, смакували гуртом.

 

13.05.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar