ЗДМУ вітає першокурсників!

ЗДМУ вітає першокурсників!

У новому форматі, вперше на виду у всього міста, у найкращому Палаці  Запоріжжя - «Дніпроспецсталь»,  Запорізький державний медичний університет прийняв у свою велику багатонаціональну сім’ю першокурсників, які цьогоріч поповнили  лави одного з найпрестижніших  медичних вишів України. Посвята в ЗДМУ -  завжди хвилююче дійство, яке об’єднує цілі  покоління: професорів і студентів, батьків і дітей, це підсумок великої праці, крок молоді до нового поступу у нелегку медичну професію. Цього року воно відбулося на особливому піднесенні.

У святково прикрашеній залі – молодь, яка вперше одягла білі халати, їхні батьки, професорсько – викладацький склад університету, колишні випускники, які нині очолюють лікувальні заклади області й міста, а також представники обласної та міської влади.  Цьогоріч медичний університет вітає у своїх стінах  1327 вітчизняних та іноземних студентів, які подолали високий конкурсний рубіж і зараховані на навчання.

Хвилюючим для першокурсників став момент складання  ними урочистої присяги на вірність професії. Кожним словом цього  тексту їм доведеться не раз проникнутися упродовж студентського та професійного життя. Але цю мить, а також добрі напутні слова Гіппократа, який передав першокурсникам священний смолоскип  знань та грона горобини як стародавній символ честі, - усе це красиве театралізоване дійство, котре супроводжувало  посвяту, вони не забудуть ніколи.

Ректорат, професори, викладачі університету покладають велику надію на молоде поповнення студентів  сподіваючись, що вони  з інтересом і наполегливістю будуть опановувати  медичні професії  найвищого ґатунку у справді європейських умовах, які неухильно  забезпечуєуніверситет. Час випробовує медиків та фармацевтів новими викликами, до них слід готуватися вже на студентській лаві.  На цьому наголосив, звертаючись до студентів та їхніх батьків  у вітальному слові ректор ЗДМУ, професор Юрій Колесник. «Дуже добре, що ви обрали таку благородну професію, - промовив  Юрій Михайлович. – Певен, що цей вибір   усвідомлений.  Лікарі, фармацевти й інші спеціальності, пов’язані з медициною, будуть завжди затребувані суспільством. У нашому університеті ви отримаєте знання високої якості від професорів, викладачів, вчених зі світовими іменами. Використайте цю прекрасну можливість, станьте високими професіоналами, які так потрібні  нашій рідній Україні. Дуже хочеться, щоб на своєму новому етапі  розвитку держава створила для освіченої молоді саме такі можливості - жити і працювати удома».

Професор Юрій Колесник  разом зі студенткою шостого курсу другого медичного факультету, стипендіаткою Верховної Ради України Олександрою Титковою вручили першокурсникам  найголовніші символи - ключ до знань та студентський квиток.

Іменинників вітало багато шанованих гостей, серед них – керівники обласної та міської влади, обкому профспілки медичних працівників. Це свідчить про повагу до університету, який посідає чільне місце серед закладів вищої освіти Південного Сходу України, є кращим  в області, одним з кращих – в Україні.  Теплі слова на адресу ЗДМУ висловив  член наглядової ради університету, Надзвичайний і Повноважний посол України В’ячеслав Похвальський, який, вітаючи молодь,  відзначив потужну сучасну матеріальну базу тепер уже й їхнього вишу,  інноваційні технології, новітні методики викладання, науковий пошук, що дає підстави назвати Запорізький медичний університетом  XXI сторіччя. Усе це -  завдяки зусиллям ректорату, професорсько – викладацького складу, який готовий передати знання і новому поколінню студентства.

У свою дружну родину  приймає «першачків» і  студентське самоврядування. Їм належить стати активістами, розкрити свої таланти, брати участь у Всеукраїнських та міжнародних наукових конкурсах і конференціях, обласних та міжнародних культурно-масових заходах,  спортивних турнірах і чемпіонатах України. Про те, що життя студентське  їх очікує насичене й цікаве, першокурсники  вже пересвідчилися із оформлення свята, концертних номерів, що їх підготував колектив художньої самодіяльності університету.

Урочиста посвята завершилася святковим феєрверком.

На серйозний навчальний процес студентів перших курсів усіх факультетів налаштувала зустріч із членами ректорату на чолі з ректором ЗДМУ, доктором медичних наук,професором Юрієм Колесником,  що відбулася в актовій залі університету. Актові лекції майбутнім медикам та фармацевтам прочитали завідувачка кафедри загальної практики -  сімейної медицини та внутрішніх хвороб, доктор медичних наук, професор Наталія Михайловська та завідувачка кафедри біологічної хімії, доктор хімічних наук, професор Катерина Александрова. Відомі науковці ЗДМУ ознайомили студентів з історією університету, організацією освітнього процесу, науковими школами, традиціями. Йшлося про високий обов’язок лікаря  та фармацевта перед суспільством, а також про те, що серйозну підготовку до професійної діяльності не варто відкладати на потім, а приступати до неї слід вже з першого дня навчання. 

 

30.08.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar