«Мамо, я став донором!»

«Мамо, я став донором!»

У  ЗДМУ відбувся осінній день донора. Понад сто студентів прийшли на донорський пункт,  89 з них здали кров.

Багато молоді,  навчаючись в університеті,  вже  звично проходять цю процедуру, а для новачка, який вперше долучився до шляхетної місії, виникла потреба поділитися новиною з мамою: на східцях четвертого гуртожитку він радісно сповістив їй  у слухавку, що став донором. Є привід для приємного хвилювання, бо це благородно, краплина до краплини - живильна рідина наповнює ріку життя. А студентам, майбутнім медикам, під час практики на клінічних кафедрах та самостійної роботи іще  не раз доведеться бачити, як життя людське висить на волосині саме через брак препаратів крові.

Про необхідність здати кров для потреби хворих нагадують напередодні дня донора студентам  на факультетах, в деканатах, аудиторіях. Це знаходить відгук: донорського дня  зранку в  Центрі медичної реабілітації та профілактики ЗДМУ вишикувалась черга молодих людей, готових до благородної місії. Працівники Центру  вважають, що активність студентів могла бути значно вищою, проте зараз,  на тлі пізньої осені та холодів, уже почалися  сезонні захворювання, що завадило багатьом прийти на донорський пункт.

Робота чітко відлагоджена,  спершу  кожного знаходять в комп’ютерній базі даних, реєструють новачків, відтак потенційних донорів попередньо оглядають спеціалісти, відстежують  параметри здоров’я. Студент здає аналіз крові й  отримує карту, з якою прямує безпосередньо на процедуру в четвертий гуртожиток.

Такий процес відбувається в університеті традиційно двічі на рік – навесні й восени, працівники обласної станції переливання крові працюють в ЗДМУ із задоволенням, відзначаючи активність нашого студентства, усвідомлення високої місії донорства. Ось і тепер  трансфузіолог  Юрій Жаболенко, який багато років керує забором крові у виші, зазначив, що обласна станція покладає надію, що медичний університет і зараз допоможе істотно допомогти лікувальним закладам препаратами крові. Потреба у них незмінно висока.

Процес почався досить активно, за кілька годин продуктивної роботи кров здали більше сорока осіб. «Це хороший темп, - вважає Юрій Олексійович. – адже у молодих людей принагідно є нагода перевірити параметри свого здоров’я. Одним з головних показників є  гемоглобін,  у жінок він має бути  від 120 до 150, чоловіків – 130 мг на літр. Важливою є проба АЛТ, її норма для жінок – 32 одиниці, чоловіків – 41. Звісно, донору має виповнитися вісімнадцять років, він не повинен хворіти на інфекційні, хронічні, ряд інших захворювань, мати не менше п’ятдесяти кілограмів ваги. Лікар-трансфузіолог, вимірявши тиск, іще раз уточнивши параметри здоров’я, збирає анамнез, - які захворювання має донор, чи вживає медичні препарати, чи має  алергію, до якої фізкультурної групи належить тощо.  Доза взяття крові  зазвичай складає  450  мілілітрів».

Студенти перед процедурою посмакували солодким чаєм з випічкою, опісля отримали передбачені Законом про донорство сімдесят одну  з копійками гривню на обід.  Приємним бонусом кожному стануть  два вільних «донорських» дні, та головне, моральне задоволення від своєї місії. Бо ж «донор» - від слова «дарувати», а це завжди приємно, надто ж, коли ділишся найдорожчим -  краплинкою  життя.

 

20.11.2019

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar