Новий реанімобіль для навчання в реальних умовах

Новий реанімобіль для навчання в реальних умовах

У розпорядження Міжкафедрального тренінгового Центру ЗДМУ надійшов новенький реанімобіль екстра класу. Придбаний коштом університету, він слугуватиме навчанню майбутніх лікарів надавати невідкладну допомогу хворим на дошпитальному етапі.

«Дуже важливо, не втративши  жодної хвилини, правильно провести маніпуляції пацієнту дорогою до лікарняного закладу, - розповідає завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії ЗДМУ, доктор медичних наук Сергій Воротинцев. – Реанімобіль, на якому навчатимуться це робити передусім лікарі-інтерни, оснащений за останнім словом техніки з надання допомоги постраждалим. У нього унікальне спорядження, дуже важливо, що  є дихальна апаратура, можливість штучного вентилювання легень,  кисень, монітори, електрокардіограф, дефибрилятор,  шприцеві дозатори та багато іншого, що потрібно у такі хвилини боротьби за життя. На моніторі відображається  частота серцевих скорочень, ритм дихання, тиск, насичення крові киснем та інші параметри життєдіяльності організму.  Для анестезіолога неоціненним є наявність кисню в тих потужних обсягах, що дозволяє проводити  оксигенацію пацієнта досить тривалий час.

Ми дбаємо, щоб наші випускники, лікарі, які працюватимуть у відділеннях інтенсивної терапії, а також у приймально -  діагностичних відділеннях  екстремальної медицини, мали найвищий рівень підготовки. А отже мають проводити симуляцію, тренінг на кращому обладнанні. Завдяки ректорату університету, який подбав про нову техніку, відтепер така можливість є у більш повному обсязі.

Зараз на  нашій кафедрі анестезіології та інтенсивної терапії відбувається  процес створення програми невідкладних станів в медицині.  Плануємо невдовзі її запустити  для тренінгу лікарів -  інтернів, особливо тих, які працюватимуть в інтенсивній терапії. Є також ідея з березня – квітня провести  тижневий цикл тренінгу для лікарів невідкладної допомоги  міста. У нас є спеціалісти, які відмінно знають таку справу, це доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Олег Льовкін,  працівник міжкафедрального тренінгового центру  Ірина Скоба, яка має досвід роботи на «швидкій» допомозі. Тож усе заплановане втілити в життя цілком реально».

 

 

 

14.01.2021

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar