Завтра, 27 жовтня, о 14 годині відбудеться перше у цьому навчальному році заняття у Школі молодого викладача університету. Здійснено п’ятий набір слухачів, ця вже традиційна для ЗДМУ форма підвищення кваліфікації, слугує росту педагогічної культури викладачів із невеликим досвідом роботи в ЗВО. Тут вони опановують сучасні методи співпраці з аудиторією, отримують актуальну методичну допомогу від досвідченіших колег, формуючи новаторське педагогічне мислення.
Навчання у школі триватиме до 27 квітня наступного року і включатиме 14 занять, організованих за такими змістовими блоками: «Логіко-філософський практикум риторичної та комунікативної компетентності», «Психолого-педагогічна та методична підготовка молодого викладача», «Конфліктологія в сучасній вищій освіті. Розвиток креативного мислення».
Цьогоріч слухачами Школи молодого викладача ЗДМУ стали співробітники кафедр - патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології, фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я, акушерства і гінекології, патологічної анатомії і судової медицини, внутрішніх хвороб 1 та симуляційної медицини, офтальмології, внутрішніх хвороб 3, медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії, факультетської педіатрії.
Як і попереднього року, зі слухачами працюватимуть викладачі багатьох кафедр. За підтримки ректорату та спільними зусиллями кафедри культурології та українознавства, суспільних дисциплін, медичної та фармацевтичної інформатики і новітніх технологій, а також відділу навчально-методичного забезпечення та підвищення кваліфікації викладачів і бібліотеки, планується допомогти молодим викладачам опанувати педагогічну майстерність. І, безперечно, корисними для усіх слухачів школи стануть майстер-класи із викладання фахових дисциплін і круглий стіл з обміну досвідом викладання, які проведуть викладачі-клініцисти зі значним досвідом роботи.
Передбачені також інтерактивні форми роботи – дискусії, тренінги, презентації проєктів, опанування інноваційними технологіями в педагогічному просторі. У підсумку слухачі підготують самостійне дослідження на обрані теми. Зразки різних форм методики викладання, вдосконалення форм змішаного навчання, особливості ораторського мистецтва, основи конфліктології та психології педагогічної взаємодії зі студентською групою та інші актуальні теми для молоді будуть презентовані у вигляді інтерактивної взаємодії, з практичними вправами і обов’язково - із обговоренням найбільш проблемних моментів та складних ситуацій з викладацького досвіду слухачів. Також буде проведено вступне та підсумкове анкетування слухачів для більшого підлаштування освітньої траєкторії під потреби молодих педагогічних співробітників. Відповідно, організатори освітнього процесу врахували побажання попередніх слухачів щодо розробки тематики занять, отже, навчання набуде нового, якіснішого рівня.
Ольга Турган, професор, завідувачка кафедри культурології та українознавства, керівник Школи молодого викладача ЗДМУ