Атестація докторантів у ЗДМУ

Атестація докторантів у ЗДМУ

Сьогодні відбулася чергова атестація здобувачів наукового ступеня доктора наук Запорізького державного медичного університету. Засідання відбулося у змішаному режимі, при цьому 24  із 25 дисертантів брали участь у ньому офлайн.

Голова атестаційної комісії, проректор з наукової роботи ЗДМУ, який курує підготовку дисертантів, доктор медичних наук, професор Валерій Туманський  прокоментував захід:

«Попри воєнний стан і складну ситуацію в країні, процес наукових досліджень в університеті не зупиняється, молоді науковці активно працюють. Мета нинішньої атестації докторантів – проаналізувати стан виконання наукових досліджень, їх результативність  у світлі вимог, які ставить до них МОН України. Береться до уваги кількість публікацій у наукових виданнях, кількість патентів, участь у фахових конференціях, оцінюється відсоток виконаних досліджень. Головною метою є вислухати кожного дисертанта, надати їм конструктивні пропозиції та допомогу, які сприяють оптимізації їх наукових досліджень та успішному завершенню дисертацій.

Попередньо члени  атестаційної  комісії  розглянули  надіслані дисертантами  звіти про досягнення, відповіді на  анкетування, підсумували їх за участі наукових керівників, і маємо підстави для спілкування наживо з кожним претендентом та констатувати позитивний перебіг  дисертаційного процесу.

Зараз із 25 докторантів троє вже вступили у процедуру захисту, іще четверо будуть готовими найближчим часом. Тобто, до кінця 2023 року цілком реально можуть захистити докторські дисертації  сім – вісім науковців. Здобувачі активно працюють, - такий висновок атестаційної комісії на сьогодні».

Найвразливішими питаннями на сьогодні, за словами професора Валерія Туманського, є певне уповільнення виконання досліджень  з об’єктивних причин. Іще до війни було заплановано багато тем з використанням високотехнологічного обладнання, яке, з огляду на ситуацію, було тимчасово законсервоване. У клініцистів уповільнює дослідження   зменшення кількості хворих, яких вони обстежували – люди виїхали за межі Запоріжжя. Проте з часом усі перепони будуть подолані, і  університетська спільнота поповниться новими докторами наук.

23.11.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar