Працюємо на Перемогу!

Працюємо на Перемогу!

Студентська спільнота університету чутливо реагує на виклики, яких зазнала наша країна під час ворожої агресії. Навчально-науковий сектор студентського самоврядування за підтримки ректора ЗДМУ, професора Юрія Колесника та голови Координаційної ради професора Ігоря Бєленічева продовжує активно працювати  та виконувати нові завдання, відповідаючи на вимоги часу.

Помітною є участь активістів у волонтерських заходах, які проходили на території університету. З початку війни студенти Расім Будагов, Іван Єложенко, Артем Федоров та Ілля Мінаєв допомагали евакуюватись іноземним студентам та надавали всебічну допомогу біженцям з Маріуполя. Студенти навчально-наукового сектора Іван Єложенко та Расім Будагов під керівництвом доцента кафедри медицини катастроф та військової медицини Олега Льовкіна, з початку повномасштабного вторгнення і агресії ворога, на базі Міжкафедрального тренінгового центру ЗДМУ провели понад тисячу тренінгів з першої долікарської допомоги студентам та іншим категоріям, які того потребували. За ініціативи Іллі Мінаєва та Артема Федорова до волонтерства було залучено активістів всіх секторів Студентської ради, які сприяли у забезпечені провіантом, необхідною амуніцією та аптечками домедичної допомоги бійців тероборони одного з районів свого та сусіднього міста, груп швидкого реагування кількох територій області.

Студентська рада Запорізького державного медичного університету організувала збір медикаментів та розхідників для медичного батальйону "Госпітальєри", забезпечила необхідними ліками та медичним оснащенням військових на Гуляйпільському напрямку. Щодня на адресу студентів надходили від населення слова подяки, підтримки і співчуття, захоплення сміливістю захисників ЗСУ та територіальної оборони. 

На волонтерських засадах студенти брали участь у роботі військового шпиталю, однієї з міських лікарень. Активісти Іван Єложенко Ілля Мінаєв, Артем Федоров, Софія Василенко, Олександра Лихасенко та Вікторія Соснова допомагали у сестринській справі відділення акубаротравми. Вони виконували повсякденні процедури у процесі лікування військових - вимірювали тиск, ставили крапельниці, знімали електрокардіограми, - кожна проведена маніпуляція є маленькою часточкою, що наближає загальну перемогу над ворогом.

Жодним чином не зупинялась під час війни і молодіжна наука в ЗДМУ. Підсумком наукової роботи, яка проводилась в університеті, стала традиційна 82 Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених та студентів з міжнародною участю «Актуальні питання сучасної медицини та фармації - 2022». Загалом у форумі взяли участь 477 студентів та їхніх керівників, було представлено 214 доповідей науковців із Запоріжжя, Києва, Дніпра, Полтави, Харкова, Ужгорода, Вінниці, а також з Вільнюса і Цюріха. Проведення цього форуму промовисто підкреслює, що, попри складні часи, в університеті повноцінно триває не лише навчальний процес, але й успішно розвивається наукова робота. Свідченням того є робота над експериментальним науковим проєктом «Гальмування аксонального транспорту - ключова ланка нейротрофічних змін та клітинно-молекулярних порушень. Пошук патогенетично обґрунтованих принципів їх корекції». Цей проєкт розроблено спільно двома кафедрами: патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології під керівництвом професора Ольги Ганчевої і фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології, очолює яку професор Ігор Бєленічев. Науковим керівником цієї дослідної роботи є доктор медичних наук, професор Юрій Колесник, а розпочато реалізацію дослідження за сприяння проректора з наукової роботи, доктора медичних наук, професора Валерія Туманського.

До участі в обласному конкурсі для обдарованої молоді у галузі наук, ректоратом спільно з Координаційною радою з наукової роботи було рекомендовано кращі роботи студентів та молодих вчених , а саме: студентів – Івана Єложенка (науковий керівник - професор Ольга Ганчева), Дмитра Капітанчука (науковий керівник - професор Ігор Бєленічев), Расіма Будагова (науковий керівник професор Віктор Губка), молодої вченої Олени Попазової.

22 листопада 2022 року відбулася II Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Фундаментальні та клінічні аспекти фармакології (пам’яті професора В.В. Дунаєва»). Доповідачі представили блискучі доповіді, в яких демонстрували лише найсучасніші дослідження та відкриття.

Студенти та молоді науковці проходять стажування в наукових і клінічних центрах як нашої країни, так і за її межами. Так, аспірантка Олена Попазова зараз проходить навчання у Taipei Medical University у фармакологічній лабораторії клітинних культур.

Щотижня на кафедрах університету відбуваються наукові семінари. Лідером у цьому напрямку є кафедра патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології. На семінарах студенти слухають та обговорюють доповіді наукових досліджень, проведених спільно зі співробітниками кафедр. Під керівництвом доцента Максима Данукала та старшого викладача Марії Ісаченко студенти-науковці опановують сучасні методи електорфізіологічних досліджень поведінки та пам'яті тварин при нейродегенаративній патології. На кафедрі фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії під керівництвом професора Людмили Кучеренко та її співробітників, старших викладачів  Сергія Борсука, Дмитра Скорини та інших студенти освоюють сучасні методи стандартизації, беруть участь у розробці нових оригінальних лікарських засобів. Так, спільно з кафедрами фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології, патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології та клінічної лабораторної діагностики було розроблено та апробовано в умовах експерименту новий лікарський препарат для лікування контузійної травми ока.

Таким чином, своїм сумлінним навчанням, науковою роботою та волонтерством студенти ЗДМУ наближають нашу Перемогу!

30.11.2022

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar