Використання та можливості програми Body interact в навчальному процесі

Використання та можливості програми Body interact в навчальному процесі

Сьогодні в університеті непересічна подія – розпочався п’ятиденний симуляційний тренінг для науково-педагогічних працівників клінічних кафедр на тему:  «Використання та можливості програми Body interact в навчальному процесі».

Ініційований ректоратом ЗДМУ, проєкт слугуватиме підвищенню педагогічної кваліфікації науково-педагогічних працівників ЗДМУ, як це передбачено Законом України «Про вищу освіту». Тренінг допоможе викладачам краще оволодіти сучасними європейськими клінічними протоколами та новітніми методами отримання професійних компетенцій. Учасники тренінгу зможуть  удосконалити і закріпити на практиці уміння і навички при роботі із віртуальним пацієнтом Body interact.

Перед початком першого заняття до учасників тренінгу звернувся ректор ЗДМУ, доктор медичних наук, професор Юрій Колесник. Юрій Михайлович привітав учасників з черговим етапом опановування новітніх навчальних технологій. «Наш університет, незважаючи на ситуацію в країні,  працює на високому рівні, - зазначив ректор. -  Наразі обговорюємо питання переходу на  змішану форму навчання студентів, а окремих  курсів – повністю офлайн. Ми завжди перебуваємо серед лідерів впровадження новітніх освітніх систем, зокрема, медичного спрямування. Маємо унікальний досвід використання  програми Body interact в навчальному процесі. Її розроблено спеціально, щоб студенти могли вивчати медицину онлайн і складати ОСКІ, це європейський метод використання цієї технології. В Україні, на жаль, він не має широкого застосування,  лише наш університет напрацював такий досвід.  У цьому руслі Міністр охорони здоров’я України ставить питання, щоб випускники медичних вищих закладів освіти складали іспити виключно за методикою ОСКІ, за допомогою віртуального пацієнта. Тому ми вирішили, що усі наші викладачі клінічних кафедр мають пройти спеціальний тренінг, який підвищить їхню  як педагогічну, так і клінічну майстерність. Бо всі клінічні сценарії, які сьогодні використовуються в галузі, базуються виключно на європейських протоколах. А після прослуханих лекцій та практичних занять складуть залік наживо, в стінах університету».

Професор Юрій Колесник зазначив, що тренінг починається для працівників ЗДМУ, далі він буде проведений для викладачів ЗМАПО, яка об’єднується із ЗДМУ, та інших структур. Розробники системи, - Європейський консорціум, - з огляду на наш досвід, хочуть дізнатися нашу думку стосовно надання допомоги у розробці додаткових сценаріїв. Це - відкриття нових перспектив, тому будемо навчатися і йти далі».

Із колегами також поспілкувалася проректор  з науково-педагогічної, навчальної роботи та якості освіти, доцент Світлана Моргунцова. Наголошувалося, що укладення нового курсу з використання та можливостей програми Body interact в навчальному процесі є логічною необхідністю, адже викладачі клінічних кафедр, які працюють  зі студентами за сучасними протоколами, уже тривалий час активно володіють цією технологією. Зараз для них відкривається нова можливість  удосконалювати ці знання. Світлана Андріївна зазначила, що новий тренінг зацікавив викладачів й теоретичних кафедр – фармакології з курсом нормальної фізіології, патофізіології з курсом нормальної фізіології, які в поєднанні з клінічними кафедрами подають унікальне бачення цієї технології і застосування в навчальному процесі.  Кількарічна робота  університету з Body interact дає широкий простір для створення нових  навчальних форм. 

Відповідальні за організацію навчання - декан факультету післядипломної освіти професор Юрій Рябоконь та керівник міжкафедрального тренінгового центру Катерина Романова. Професор Юрій Рябоконь ознайомив учасгиків тренінгу з практикою засвоєння нових професійних компетенцій лікарями-інтернами, слухачами та курсантами. Це на високому рівні дозволяє здійснювати матеріальна база Міжкафедрального тренінгового центру. Лише впродовж минулого року все частіше слухачі користувалися цією технологією: ФПО було проведено 104 цикли тематичного удосконалення, на яких навчалося 900 слухачів, 98 заходів БПР, сертифікати отримали 1748 слухачів. Тобто, з віртуальним пацієнтом працюють усі категорії здобувачів.

Перше заняття, згідно з календарним планом,  з учасниками тренінгу, а це близько  270 викладачів, провела керівник Міжкафедрального тренінгового центру Катерина Романова. Темами її виступів були:   «Віртуальні технології – інтеграція теорії та практики» та «Методика роботи, особливості та можливості віртуальної програми».

Наступними заняттями запланована самостійна робота з програмою віртуального пацієнта на кафедрі або за віддаленим доступом та перегляд відеороликів по роботі з віртуальним пацієнтом.  Опанування та удосконалення навичок роботи у віртуальному середовищі Body Interact. Відпрацювання алгоритму надання допомоги віртуальному пацієнту в залежності від дисципліни викладання та рівня складності надання допомоги на кожному етапі.

У підсумку наступної п’ятниці усі учасники навчання складуть заліки у семи групах, в комп’ютерних класах університету.

23.01.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar