Понад 5500 студентів, 2600 інтернів та 2200 лікарів - саме стільки слухачів Запорізького державного медичного університету опанували платформою віртуального пацієнта Вody Interact, використовуючи 1000 акаунтів та 70 клінічних сценаріїв.
Ця цифра вразила навіть виробників цієї провідної технології. За їх ініціативи відбувся телеміст між розробниками платформи з Португалії та представниками нашого університету. Під час цього заходу ЗДМУ представив власний досвід використання платформи на додипломному та післядипломному етапах. Згадали перші кроки, що були розпочаті ще у 2019 році та наголосили на ексклюзивному значенні даної форми навчання під час карантину та у воєнний час.
У дистанційному телеспілкуванні взяли участь : доктор медичних наук, сертифікований експерт Європейської Асоціації кардіоваскулярної візуалізації з ехокардіографії, посол України в Європейській асоціації кардіоваскулярної візуалізації, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології Михайло Колесник, декан першого міжнародного факультету, кандидат педагогічних наук, доцент Жанна Рагріна, керівник Міжкафедрального тренінгового центру Катерина Романова. Вони поділились власним досвідом роботи з програмою Вody Interact.
За допомогою програми Вody Interact в університеті впроваджено в освітній процес студентів старших курсів можливість курації «віртуальних пацієнтів» в онлайн режимі та дистанційному форматі.
Професор Михайло Колесник зокрема, зазначив, що унікальна технологія Body Interact ось уже кілька років є невід’ємною компонентою навчання студентів та лікарів-інтернів, які шліфують професійний рівень на факультеті післядипломної освіти Запорізького державного медичного університету, поділився особистими спостереженнями від сприйняття цієї технології здобувачами освіти. Ефективно використовується програма і під час майстер-класів та циклів тематичного удосконалення для лікарів-практиків.
Програма Віртуального пацієнта застосовується як окрема станція при складанні об’єднаного структурованого клінічного іспиту (ОСКІ) випускниками та окрема станція для лікарів-інтернів при складанні Державної атестації, вона зазвичай повністю виконує функцію Стандартизованого пацієнта. Новітню технологію успішно опановують викладачі – цьогоріч проведено сертифіковане навчання 310 викладачів клінічних кафедр ЗДМУ з проведенням симуляційного тренінгу «Використання та можливості програми Вody Interact в навчальному процесі». Створено навчальний відеоконтент для студентів, лікарів-інтернів та слухачів безперервного професійного розвитку, який викладений на You Tube каналі ЗДМУ.
Розмова обох сторін учасників телемосту вийшла цікавою, конструктивною. Підсумовуючи, представники програми Body Interact констатували, що Запорізький державний медичний університет є одним з провідних та найбільш потужних користувачів даної технології не тільки в Україні, але й у світі. Обговорили шляхи подальшого удосконалення технології та тестування нових клінічних сценаріїв.