Дорога до Шевченка – шлях до Перемоги!

Дорога до Шевченка – шлях до Перемоги!

Березневі дні освячені іменем Великого Кобзаря -  9 березня святкуємо дату народження Великого Кобзаря – 209 річницю, 10 – сумуємо з приводу смерті. Світ схиляється перед Генієм, поезії Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Повертаючись до постаті геніального Пророка, ми відчуваємо його підтримку на знаковому і найголовнішому на цю пору напрямі – до Перемоги над лютим осатанілим ворогом. На цьому тернистому шляху до утвердження свободи від нечисті  у вільній державі, ми жадібно шукаємо у нього поради. І знаходимо у заповітних рядках, писаних наче для сьогодення: «Свою Україну любіть…Любіть її во время люте…За неї Господа моліть» , «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає!», «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь», «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!».

Пристрасне слово сьогодні потрібне молоді. Розуміючи свою високу місію – донести мудрість Кобзаря до студентства, - викладачі кафедри культурології і українознавства наповнюють кожне своє заняття зі студентами матеріалами, присвяченими творчості Тараса Шевченка.

Звичайно ж, студенти активно відзначають Шевченківські дні. Першокурсники фармацевтичного факультету (гр. 3ф, ТПКЗ) підготували флешмоб «Слово чесне, віще, зриме».  Прочитали напам’ять зразки філософської, громадянської, пейзажної, інтимної лірики Кобзаря, поезії сучасних авторів про нього. Взяли участь у вікторині, відповідаючи на запитання про життєвий шлях, творчість нашого Пророка, висвітлення його образу у літературознавчих дослідженнях та в різних видах мистецтва. Студенти Софія  Дерев’янко, Єлизавета Воржанська приготували презентацію «Лікарі Т.Г. Шевченка».

Студенти другого курсу спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» дискутували на тему  «Використання міфологізованого образу Шевченка у національно-патріотичному вихованні». Зі  студентами 1 курсу, гр. 2ф було організовано круглий стіл на тему «Роль Шевченка у становленні сучасної української літературної мови». Англомовні студенти на заняттях з Історії української культури переглянули відео про життєвий та творчий шлях митця,  із задоволенням брали участь в обговоренні побаченого.

Зі здобувачами освіти 2 курсу (гр. фт-1) організовано дискусію «Шевченко як візуальний знак: сучасні інтерпретації постаті митця в живопису та плакатній графіці». На заняттях з Історії української культури для студентів 1 курсу гр. 2-п було влаштовано перегляд відеозапису концерту сестер Тельнюк «Наш Шевченко», відбулися  художні читання.   

Близькою і зрозумілою є творчість українського світоча літератури для першокурсників – іноземців.  На лекції з Історії української культури вони з інтересом  обговорювали тему  «Taras Shevchenko: great Ukrainian poet and artist». На практичному занятті з української мови за професійним спрямуванням  для іноземних студентів-фармацевтів 1 курсу (гр. Фд-у/5-1) демонстрували презентацію «Світове значення творчості Шевченка», схвилювало молодь виконання  «Заповіту» Шевченка у супроводі відеоряду.         Цікаві онлайн презентації прозвучали для студентів групи Фд-22/5-4 на теми: «Мова творів Шевченка», «Шевченко-засновник літературної мови», «Шевченко-геній української літератури».

Викладачі кафедри запросили першокурсників фармацевтичного факультету (Фд-22/5-1) організовано переглянути  та обговорити документальну кінострічку «Таємниці Генія Шевченка». Студенти виявили зацікавлення до альтернативної версії окремих фактів з життя Кобзаря, активно долучилися до дискусії про розвінчання міфу про Тараса Шевченка як національного ідола, створеного канонічною біографією. Студентка Валерія Ганзіна  підготувала презентацію «Цікаві та маловідомі факти з життя Т. Шевченка», Ангеліна Руденко виступила  перед однокурсниками з доповіддю «Жінки Тараса Шевченка».

 Англомовних студентів-фармацевтів (Фд-22/5-1) зачарували відео пісень на вірші Т. Шевченка в сучасному аранжуванні та виконанні. Слухали цікаві факти про життя Кобзаря. Активно висловлювали свої враження від почутого і побаченого. 

 Викладачі разом зі студентами переглянули дві документальні стрічки.      Фільм "Ген свободи" присвячений маловідомим фактам із життя Т.Г.Шевченка. Автори фільму, розмірковуючи над тим, чому саме Шевченку з-поміж усіх поетів  поставлено найбільше пам’ятників у світі, роблять висновок, що саме його боротьба за свободу людини, оспівування її гідності, є основною причиною світової шани. Другий фільм, авторства Ірини Фаріон, із серії "Ген українців", присвячений Кобзареві, розкриває п’ять основних імперативів творчості Шевченка, - від "садка вишневого коло хати" до "вражою, злою кровю волю окропіте". Перегляд викликав жваве обговорення,  під час якого  студенти зійшлися на думці, що твори Кобзаря  не втрачають своєї актуальності та злободенності.

Студентська Шевченкіана в університеті триватиме не день, не тиждень, до безсмертних творів молодь повертається повсякчас. 

9.03.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar