На межі компетенції: дерматовенерологія та терапія

На межі компетенції: дерматовенерологія та терапія

Кафедра дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини ЗДМФУ ініціювала і проводить дводенну Всеукраїнську науково - практичну конференцію «На межі компетенції: дерматовенерологія та терапія». Організаторами заходу стали - Запорізький державний медико-фармацевтичний університет та Українська асоціація лікарів-дерматовенерологів і косметологів.

З вітальним словом під час відкриття до учасників звернувся проректор  ЗДМФУ, доктор медичних наук професор Валерій Туманський.

Завідувачка кафедри, доктор медичних наук, професор Галина Макуріна так сформулювала ідею такого цікавого потужного наукового заходу : «Під час  військової агресії істотно  збільшилась  кількість пацієнтів із захворюваннями шкіри із агресивним перебігом, частка яких у мирний час була незначною.

Особливої уваги потребують дерматози із системним впливом на різні органи та системи, до лікування яких мають бути залучені різні спеціалісти терапевтичного напрямку.  Під час складних діагностичних випадків у період кризового стану на перший план виступає  міждисциплінарна  співпраця, комплексний підхід до діагностики, обрання алгоритму лікування і супроводу пацієнта. Саме з огляду на такі проблеми ми ініціювали цю  конференцію. Запросили до обміну думками науковців практиків з різних галузей медицини :  провідних лікарів- терапевтів, інфекціоністів, ендокринологів, невропатологів та спеціалістів інших напрямків».

У конференції взяли участь науковці  закладів вищої медичної освіти України, представники практичної охорони здоров’я. Зокрема, цікаві доповіді  виголосили вчені Дніпровського державного медичного університету, Харківської медичної академії післядипломної освіти, НМАПО ім. П.Л.Шупика, інші учасники форуму.

Яскраво прозвучали виступи науковців Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, зокрема, професорів Галини Макуріної, Ланни Лукашенко, Олени Рябоконь, Олени Пономаренко, Олени Усачової, Сергія Доценка, доцентів кафедр :  дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини, медицини катастроф, військової медицини та нейрохірургії, терапії і кардіології, нервових хвороб, психіатрії, психотерапії, загальної та медичної психології, наркології та сексології, внутрішніх хвороб №3, акушерства і гінекології, а також фахівців Університетської клініки.

Учасники конференції проаналізували ряд випадків із практики на тему «Ко-інфекція – COVID-19 та грип під час пандемії», обмінялися досвідом з уже глобальної проблеми сучасності -  лікування бойової травми, означили ряд інших, важливих для суспільства, проблем.

Колеги з інших регіонів з інтересом запозичили досвід співпраці кафедри дерматовенерології та навчально – наукового інституту післядипломної освіти ЗДМФУ у площині надання допомоги пацієнтам з проблем, котрі прозвучали під час конференції.

26.05.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar