Лікарям -  про невідкладну інфектологію

Лікарям - про невідкладну інфектологію

«Невідкладна інфектологія» - мультидисциплінарний курс тематичного удосконалення, організований навчально-науковим інститутом післядипломної освіти ЗДМФУ, викликав широкий резонанс у слухачів. Навчалося 15 слухачів, і лише частина з них були лікарями-інфекціоністами, решта мали інші медичні спеціальності, але з інтересом черпали нові знання, які стануть їм у пригоді при наданні допомоги хворим з інфекційними ураженнями. На адресу організаторів надійшло багато подяк, зокрема, від колег Житомирської, Тернопільської, інших областей, які мали змогу прослухати цикл лекцій онлайн.

Чим цікавим став цей курс ТУ, коментує завідувачка кафедри інфекційних хвороб, доктор медичних наук, професор Олена Рябоконь:

«Передусім, це був приклад спільної роботи чотирьох кафедр: інфекційних хвороб, патологічної анатомії і судової медицини, патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології, соціальної медицини, громадського здоров’я, медичного та фармацевтичного права. Цей цикл тематичного удосконалення адресувався лікарям багатьох спеціальностей, ми намагалися максимально комплексно надати матеріал від патофізіологічних аспектів до клінічної й навіть патоморфологічної характеристики формування найбільш актуальних невідкладних станів в інфектології. Наша кафедра інфекційних хвороб зосередилась на поясненні інфекційної складової,- це були переважно мої лекції, також  значну кількість лекцій було проведено лікарем – інфекціоністом і лікарем анестезіологом – реаніматологом вищої категорії асистентом кафедри інфекційних хвороб Володимиром Черкаським, який зупинився власне на невідкладних станах та наданні невідкладної допомоги на основі сучасних міжнародних стандартів.  

Особливістю цього циклу було й  те, що, починаючи від патофізіології і продовжуючи клінічними невідкладними моментами, ми отримали чіткіше  розуміння цих процесів від професора Валерія Туманського, який пояснив слухачам їх морфологічну складову. Зокрема, великий інтерес викликала лекція, присвячена патоморфології COVID-19, в якій було надано патоморфологічну характеристику змін легень у померлих, зокрема розглянуті питання формування фібротичних змін в легенях.

На завершення одне із занять було присвячено аспектам медичного права при наданні невідкладної допомоги, лекцію на цю тему прочитав кандидат юридичних наук доцент Михайло Аніщенко.

Зазначу, що наша кафедра, як і ряд інших, активно долучається до подібних  заходів для лікарів. Тричі проводили спеціалізацію з інфекційних хвороб, двічі – стажування.  Раніше  заходи ТУ присвячувались  більш вузькій спеціальності,  тепер   вирішили залучати до курсу  ширшу аудиторію – сімейних лікарів, анестезіологів, пульмонологів, гастроентерологів та фахівців  інших профілів.  Розглядали не лише  тематику COVID-19, але й ведення хворих з гострими та хронічнмми вірусними гепатитами, інфекційно-токсичним шоком, менінгококовою інфекцією, йшлося також про медичну допомогу пацієнтам з набряками головного мозку як наслідок гнійного менінгіту, розглядали  навіть таке специфічне питання, як надання допомоги при малярійній комі.

Тож спектр тематики навчання на курсах дуже широкий. Завдяки розширенню діапазону питань і залученню фахівців інших спеціальностей це привабило наших курсантів. Обіцяємо для розгляду  цікаві цикли й надалі.  

Найближчим часом очікуємо зацікавлених слухачів до проведення фахової школи у форматі безперервного професійного розвитку, яка відбудеться онлайн  6-8 червня з питань екстреної імунопрофілактики інфекційних хвороб".

30.05.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar