Терапія та реабілітація – актуально на всі часи

Терапія та реабілітація – актуально на всі часи

Упродовж двох днів в  університеті відбувається тренінг для спеціалістів відділення фізичної та медичної реабілітації обласної клінічної лікарні. Навчання  організовано на базі тренінгового центру з фізичної реабілітації кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я ІІІ медичного факультету ЗДМФУ.  Команда фізичних терапевтів та ерготерапевтів під керівництвом Івана Черкеза, головного фізичного терапевта відділення ЗОКЛ, має на меті ознайомитися з процесом підготовки фахівців з фізичної терапії та реабілітації у Запорізькому державному медико-фармацевтичному університеті, наживо побачити, як функціонує обладнання тренінгових центрів цього профілю і самим навчитися працювати з ним. Адже, за словами Івана Черкеза, відділення лікарні зараз перебуває в новому статусі і в стадії оновлення, тому ЗДМФУ служить для них зразком такого оснащення і запозичення досвіду.
 
Заняття провели  асистент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я Олександр Черепок та асистент кафедри, завідувач відділенням неврології та реабілітації медико–санітарної частини «Мотор Січ» Дмитро Дац. Вони провели екскурс з підготовки спеціалістів з актуального напрямку, підкресливши, що у наш університет молодь приходить, щоб здобути фундаментальні знання, на відміну від тих, які на потребу дня пропонують зовсім не фахові заклади освіти. Запропонували ознайомитися з обладнанням. А подивитися є на що. Продемонстрували, як працює  роботизований пристрій для механотерапії Мотомед,  реабілітаційні столи «Manualex», спеціалізовані столи для відновлення дрібної моторики  кисті. Усіх вразила клітка для підвісної терапії та fly-йоги, -  щось на зразок гамака, тільки у супер сучасній модифікації, яка дає пацієнту відчуття невагомості і масу позитивних емоцій після тривалого перебування без руху. Іще учасники тренінгу побачили в дії вертикалізатор, що дає змогу лежачому після травм хворому побути у вертикальному положенні і навіть самостійно виконати певні рухи. У Центрі є обладнання для  відновлення навичок ходьби, дворівневі сходинки, тренажер для лікування плечового суглоба та багато інших найсучасніших технологій.  
 
Такий обмін досвідом слугує спільній справі – якісній підготовці фізичних терапевтів на усіх рівнях. Про їх затребуваність свідчать нинішні реалії: Україна перебуває у стані війни, зростає кількість постраждалих серед військових і цивільних, важкі поранення та ушкодження яких потребують термінової і якісної фізичної реабілітації, щоб  повертатися до повноцінного життя. 
Цьогорік у ЗДМФУ спеціальність «Терапія та реабілітація» опановують 193 здобувачі першого (бакалаврського) рівня і 85 здобувачів другого (магістерського) рівнів вищої освіти. Причому, охочих виявилось більше, ніж минулого року: на перший курс зараховано - 85  вступників, у півтора рази більше, ніж торік. Це при тому, що на цю спеціальність відкрито набір у багатьох закладах освіти, підпорядкованих як МОЗ, так і МОН. З огляду на те, що  фізичні терапевти надзвичайно затребувані не лише на українському, а й на міжнародному ринках праці, навчальні програми, якими послуговуються викладачі, відповідають сучасним міжнародним стандартам.
 
ЗДМФУ відкриває усі можливості для молоді здобувати цей фах.  Фахівців за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» готують на ІІІ медичному факультеті, на кафедрі фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я, яку очолює доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Едуард Дорошенко. Кафедра має потужний кадровий потенціал:  зі студентами працюють  три професори, п’ять доцентів, два викладачі. Викладачі  мають магістерський рівень вищої освіти зі спеціальностей «Фізична реабілітація» або «Фізична терапія, ерготерапія», вторинну лікарську спеціалізацію «Фізична та реабілітаційна медицина» або «Лікувальна фізкультура та спортивна медицина». А також до освітнього процесу зі спеціальності дотичні викладачі понад 20 кафедр ЗДМФУ різного профілю.
 
За словами професора Едуарда Дорошенка, ректорат університету надає великого значення  підготовці фізичних терапевтів, зокрема, створенню  потужної матеріально-технічної бази. Діють два тренінгових Центри фізичної терапії, обладнаних унікальним реабілітаційним оснащенням європейського рівня. Заняття відбуваються у навчальному класі з ерготерапії, комп’ютерному класі на 12 осіб, сучасній масажній залі, тренажерній і гімнастичній спортивних залах з інноваційним обладнанням. Для здобувачів відкриті ігрові спортивні зали,  тренажерні майданчики.
 
«Університет є потужною базою  підготовки та підвищення кваліфікації лікарів фізичної та реабілітаційної медицини. З початку поточного  навчального року на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЗДМФУ організовано підготовку інтернів зі спеціальності «Фізична та реабілітаційна медицина», - розповів директор ННІПО професор Юрій Рябоконь, - зараз фах опановують чотири інтерни. 37 курсантів відвідують курси вторинної лікарської спеціалізації «Фізична та реабілітаційна медицина». Понад 40 лікарів, які бажають отримати другий фах, чекають на другу чергу навчання у другому семестрі,  переконаний, що їх буде іще більше.
 
Отримати  другу спеціальність до нас прийшли  лікарі різних спеціальностей майже з усіх лікувальних закладів міста Запоріжжя. Це сімейні лікарі, терапевти, анестезіологи, травматологи та інші спеціалісти обласної клінічної лікарні, обласної дитячої, багатьох лікувальних закладів міста, а також  Вільнянської, Оріхівської громад. До занять приступили у вересні, навчатимуться чотири  місяці.
 
Здобувати другу спеціальність лікарів мотивує  її актуальність, зараз Національна служба здоров’я України запровадила пакет на послуги з фізичної реабілітації, лікарні охоче беруться  їх виконувати,  відповідно, їм потрібні, окрім оснащення,  професійні спеціалісти, а таких якісно готує наш університет».
 
З нагоди  професійного свята - Всесвітнього дня фізичного терапевта, яке відзначали нещодавно, на адресу університету  надійшли вдячні привітання від випускників і фахівців, які здобули таку спеціальність і зараз затребувані суспільством. Дякують цілком заслужено! 
13.09.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar