Досвід ЗДМФУ - спеціалістам обласної клінічної лікарні

Досвід ЗДМФУ - спеціалістам обласної клінічної лікарні

Сьогодні відбувся другий, завершальний день тренінгу для спеціалістів відділення фізичної та медичної реабілітації обласної клінічної лікарні,   організованого на базі тренінгового центру з фізичної реабілітації кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання.

Із другою групою фізичних терапевтів та ерготерапевтів працювали асистент кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини, фізичного виховання і здоров’я Олександр Черепок та асистент кафедри, завідувач відділенням неврології та реабілітації медико–санітарної частини «Мотор Січ» Дмитро Дац.

«Вчорашнє заняття пройшло продуктивно, з користю для медиків, - розповів Олександр Черепок. – Ми їм продемонстрували обладнання нашого тренінгового центру, розповіли про функції кожного пристрою, поділилися досвідом навчання і практики здобувачів реабілітаційної медицини.

 Серед наших гостей були молоді люди, бакалаври, магістри, дехто з них іще навчається, зокрема, в закладах освіти не медичного профілю, тому їм дуже цікаво побачити професійний підхід до підготовки фахівців з фізичної терапії та реабілітації, яким він є у ЗДМФУ. Вразило обладнання, особливо, клітка для підвісної терапії та fly-йоги, вертикалізатор. До речі, такого вертикалізатора  для дорослих на теренах області вони не побачать більше ніде. Високо  відзначали комплексний підхід до навчання наших здобувачів, методики, якими послуговуються викладачі. Й те, що можна в одному місці ознайомитися з усіма технологіями, які використовуються в реабілітаційному процесі пацієнта».

Сьогодні в тренінговий центр прийшла друга група співробітників відділення фізичної та медичної реабілітації ЗОКЛ. Вони поділилися своїми враженнями.

Дар’я Лазарєва, терапевт мови і мовлення,  ерготерапевт:

«Наше відділення в лікарні має кабінет ерготерапії, проте таких технологій, які представлені у Центрі університету, немає. Наприклад, на мене справили враження реабілітаційні столи «Manualex», спеціалізовані столи для відновлення дрібної моторики  кисті, робочі поверхні, яких дуже потребують практично всі пацієнти, котрі у нас лікуються. Ми обговоримо  результати цього навчання на міждисциплінарній раді, визначимо найважливіше, шо стало б у нагоді в нашому відділенні. Завдяки університету, тепер ми знаємо, що є таке обладнання, як воно використовується. Ми працюємо з пацієнтами терапевтичного, неврологічного профілю, хворими із забоями, черепно-мозковими ураженнями, нестандартними травмами. Зараз хворих прибуває, послуги реабілітаційної медицини користуються великим попитом, тому персоналу потрібно все більше і потрібно його навчати. Дякуємо організаторам такого тренінгу, він нам дуже знадобиться».

Юлія Печко, асистент фізичного терапевта:

«Я у відділенні працюю півроку, раніше – медичною сестрою. Мені дуже подобається опановувати новий фах, навчаюсь в магістратурі, тому все, з чим ознайомились у Центрі університету, було дуже цікавим, просто вражаючим. Сподобався роботизований пристрій для механотерапії Мотомед, ми також маємо такі, але вони не такі сучасні, з обмеженими функціями. Дуже актуально мати у роботі з пацієнтами спеціалізовані  столи для вправ з дрібної моторики кисті. Взагалі, кожен пристрій цікавий, цінний, потрібний.  Я все занотувала, розповім у відділенні. Побачене стане і мені особисто корисним під час навчання».

Юлія, асистент ерготерапевта:

«Коли починаєш нову роботу, завжди цікавий новий досвід. Так і мені, працюю всього місяць після закінчення бакалаврату, заочно навчаюсь на магістра. Мене дуже вразив вертикалізатор, - досі не довелося бачити навіч такий функціональний пристрій. Хотілося б у нашій лікарні побачити й новітні спеціалізовані столи для відновлення дрібної моторики верхньої кінцівки, які є в університеті. Поки що ми користуємось підручними засобами. Та й всі технології, що нам демонстрували, є справжнім сучасним кроком до якісної реабілітації пацієнтів, яких, у зв’язку з повномасштабною війною, у нас все більшає. Дякую співробітникам університету, які приділили нам багато уваги, поділилися цікавими практиками».

Дмитро Зайберт, асистент фізичного терапевта:

«Я здебільшого  працюю з пацієнтами, яким потрібно відновлювати рухливість, це вправи на кушетках, кріслах. Багато з них перенесли інсульти, травми, зокрема, й на полях бою. Тому дуже цікаво побачити технології нового зразка, зокрема, сподобались тренажери, а також реабілітаційні столи «Manualex». Знадобилося б у нашому відділенні й обладнання для  відновлення навичок ходьби, дворівневі сходинки, тренажер для лікування плечового суглоба. І зала цього Центру загалом справляє враження, розумієш, як цікаво тут проходять практичні заняття студентів та лікарів-інтернів і яку якісну освіту вони отримують».

14.09.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar