Підручник «Спортивна фармакологія» уже в бібліотеці ЗДМФУ

Підручник «Спортивна фармакологія» уже в бібліотеці ЗДМФУ

Бібліотека ЗДМФУ отримала новий підручник – двотомник «Спортивна фармакологія», авторства науковців університету, який побачив світ у видавництві «Нова книга» (м.Вінниця).

Авторський колектив представляють: І.Ф.Бєленічев, Л.М.Гуніна, Н.О. Горчакова, Н.В. Бухтіярова, І.Б. Самура, О.О. Нагорна, В.П. Риженко, С. А. Моргунцова, Г.В.Зайченко.

Видання потрібне студентам, інтернам,  викладачам закладів вищої медичної освіти та профільних кафедр спортивної медицини ЗВО у галузі фізичного виховання. Корисним буде фундаментальна праця  спортивним лікарям, науковцям сфери спортивної науки, а також широкому колу атлетів та тренерів.

У підручнику «Спортивна фармакологія» представлено особливості дії лікарських препаратів і спеціальних харчових добавок під час їх застосування спортсменами та здоровими тренованими особами у динаміці фізичних навантажень. Ефекти й особливості застосування цих засобів у спортивній фармакології істотно різняться від їх використання в клінічній фармакології. Автори підручника ставили за мету ознайомити здобувачів освіти із загальними положеннями спортивної фармакології, особливостями призначення лікарських засобів, спеціальних харчових добавок  спортсменам, нутрицевтикам, іншим категоріям споживачів. Акцентовано на  безпеці, доречності й ефективності їх застосування.

Детально розглядаються дозволені у спорті засоби й методи, які допомагають організму краще пристосуватися до граничних навантажень, а також прискорити відновлення, знизити частоту травмування атлетів. Йдеться про методики пролонгації спортивного довголіття і підвищення ефективності змагальної діяльності та збереження при цьому здоров’я та якості життя спортсменів.

18.09.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar