Сьогодні пошановуємо філософію

Сьогодні пошановуємо філософію
Щорічно, у третій четвер листопада, ось уже двадцять перший раз поспіль, за підтримки Юнеско, відзначається всесвітній день філософії.  У пошановуванні беруть участь понад 70 країн у всьому світі, зокрема, й Україна. 
 
Кафедра суспільних дисциплін з нагоди такої дати організовує проведення різноманітних заходів  актуальної філософської проблематики. Наголошуємо студентам, що завданням науковців - філософів є пошук спільної платформи обговорення світоглядних, екзистенціальних, глобальних проблем, які відбуваються у суспільстві. Адже  філософія є  своєрідним фундаментом для всіх інших наук. 
 
Гіппократ казав про неї - «добра наука». Для медицини вона є  інструментом знання і пізнання природи людини. Отже, в медичному університеті роль філософії висока і відповідальна.
 
Цими днями на кафедрі відбулося засідання філософського клубу на тему «Роль філософії в житті людини», і ми вчергове були приємно вражені кількістю приєднаних учасників даного заходу.  Понад 70 студентів старших і перших курсів намагались висловлювати свої найсміливіші думки про те, як поліпшити життя в сучасному світі, на яких проблемах потрібно зосередитися, в якому напрямку рухатися. 
 
З нагоди всесвітнього дня філософії підготовлена і відправлена на конкурс студентська робота, чекаємо на добрі новини. Найближчим часом кафедра братиме активну участь у філософському форумі за участі представників різних університетів нашої країни.  А 21 листопада  відбудеться міжнародна зустріч з колегами зі США, на якій будуть порушуватись проблеми російської агресії в Україні, йтиметься про пошук сценаріїв розуміння природи соціального, що дозволить в подальшому  якісно і успішно презентувати «добру науку».
 
Все це промовисто свідчить, що лише в єдиному просторі однодумців  філософія стає значимою наукою для людини на все життя. Тому на нашій кафедрі ми намагаємось не просто викладати цю дисципліну, а популяризувати її через різні комунікаційні форми для можливості сформувати критичне мислення і допомогти студентам краще пізнати себе і навколишній світ.
 
Ірина Утюж, 
завідувачка кафедри суспільних дисциплін, доктор філософських наук, професор
 
16.11.2023

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar