Навчання, практика, просвітницька робота

Навчання, практика, просвітницька робота

Лікарі-інтерни зі спеціальності «Епідеміологія» успішно завершили одну з двох освітніх частин на основній та суміжних кафедрах та продовжують здобувати практичні навички на базах стажування.

За словами завідувача кафедри загальної гігієни, медичної екології та профілактичної медицини, кандидата медичних наук, доцента Анатолія Севальнєва, цей період у підготовці майбутніх фахівців  вирізнявся високою продуктивністю. Здобувачі прослухали курс лекцій з принципів організації санітарно-епідемічного нагляду за різними групами інфекцій - дихальних шляхів, кишкових інфекцій, кров’яних інфекцій, інфекцій зовнішніх покривів тощо, а також теоретично опанували  методику обчислення основних статистичних показників, організацію інфекційного контролю, методів та видів дезінфекції.

Важливою компонентою навчального плану було засвоєння  практичних навичок, які стосувалися заповнення та оцінки термінового повідомлення, внесення даних про виявлений випадок інфекційного захворювання до журналу реєстрації, заповнення карти епідеміологічного обстеження осередку. У перелік навичок входило також складання звіту з інфекційної захворюваності за календарний місяць та рік, проведення порівняльного аналізу захворюваності на окремі нозології (гепатити, туберкульоз, ВІЛ/СНІД) та смертності від них в Україні та інших країнах Європейського регіону ВООЗ в базі даних "Health for Allexplorer" та "Our Worldin Data".

Лікарі – інтерни самостійно аналізували й оцінювали вікову структуру населення, дані смертності, інфекційної інцедентності за даними Держкомстату в Україні та Центру громадського здоров'я МОЗ України. На підставі даних проводили епідеміологічне обстеження осередку інфекційного захворювання з оформленням карт та актів, вчилися проводиться розслідування спалаху інфекційного захворювання (наприклад, холери). Знайомилися з такою важливою процедурою, як складання плану протиепідемічних заходів в місті Запоріжжі при холері, кору, гепатиту А, поліомієліту, сибірці та інших нозологіях та як визначити рівень охоплення профілактичними щепленнями (КПК, ІПВ, БЦЖ) за даними епіднагляду.

Усі п’ятеро інтернів успішно склали проміжну атестацію. Тетяна Подакова  та Денис Івченко взяли активну участь у 63-ій обласній науково-практичній конференції «Моніторинг, аналіз та оцінка ризиків стану здоров’я населення Запорізької області», де продемонстрували доповіді, які стосувалися актуальних тем: «Стан психічного здоров’я населення України», та «Захворюваність на туберкульоз серед дорослого населення України».

Важливою складовою підготовки є активна просвітницька місія. Так під час  Всесвітнього тижня обізнаності про стійкість до протимікробних препаратів інтерни взяли активну участь у спланованих заходах та підготували ряд відеопрезентацій, де розповіли про антибіотикорезистентність та звернули увагу на побічні ефекти від вживання антимікробних препаратів. У день Всесвітньої боротьби зі СНІДом інтерни представили широкому загалу відеоролик,  де привернули увагу суспільства до проблем ВІЛ/СНІДу, згадали про важливість вчасної діагностики ВІЛ-інфекції та розповіли, як захистити себе від небезпечної хвороби.

Лікарі-інтерни беруть участь у фаховій школі безперервного професійного розвитку (БПР), - підвищують компетентність, постійно вдосконалюють свої знання та вміння. Здобувачі стали учасниками регіонального тренінгу для працівників закладів охорони здоров’я на тему «Холодовий ланцюг та управління вакцинами», брали участь у моніторингових візитах до закладів охорони здоров’я з метою оцінки впровадження заходів інфекційного контролю за туберкульозом.

7.02.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar