Унікальна операція в Університетській клініці

Унікальна операція в Університетській клініці

Вперше в Навчально-науковому медичному центрі «Університетська клініка» Запорізького державного медико-фармацевтичного університету і на теренах України проведено унікальну за  змістом та виконанням  ендоскопічну операцію. Її успішно виконав завідувач відділенням, лікар-ендоскопіст вищої категорії, доцент кафедри загальної хірургії та післядипломної хірургічної освіти Олександр Кіосов.

«До нас звернулася пацієнтка 69 років з важким системним захворюванням -  склеродермією, якій були проведені в іншій лікарні операції: торакотомія та дивертикулектомія з приводу дивертикула середньої третини стравохода, - розповів Олександр Михайлович. -  Після операції сталося ускладнення з формуванням стравохідно-плевральної нориці. Протягом року були проведені спроби лікування нориці, зокрема, постановка повністю-покритого стравохідного стенту тощо,  проте жодна з них не дала результату. Пацієнтці встановили ендоскопічну гастростому для харчування та поставили в плевральну порожнину дренаж.

Після року страждань жінка звернулась в ННМЦ «Університетська клініка», де фахівці багатопрофільного хірургічного відділення, яке має у своєму арсеналі найсучаснішу ендоскопічну техніку, після проведеного консиліуму  прийняли неординарне рішення: за допомогою відеогастроскопу встановити серцевий оклюдер між просвітом стравоходу та плевральною порожниною для закриття сполучення між ними.

Ми зі своєю командою провели таке операційне втручання. Після  ендоскопічного встановлення оклюдера на контрольній рентгенограмі з водорозчинним контрастом ознак екстравазації не спостерігається, тобто, ми маємо повне закриття сполучення двох порожнин.

Уже на другу добу пацієнтку виписали на амбулаторне лікування, харчування відновлено, стан жінки задовільний, скарг не має».

Цей факт є ще одним підтвердженням високого професіоналізму співробітників Університетської клініки, які на кафедрах університету черпають сучасні знання та досвід діагностики і лікування складних клінічних випадків, завдяки яким можуть приймати неординарні рішення і  допомагати  пацієнтам.

9.02.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar