Практичні заняття на кафедрі загальної практики-сімейної медицини та внутрішніх хвороб

Практичні заняття на кафедрі загальної практики-сімейної медицини та внутрішніх хвороб

Для шестикурсників І медичного факультету, які виявили бажання навчатися в офлайн-режимі, співробітники кафедри загальної практики-сімейної медицини та внутрішніх хвороб проводять заняття в КНП «Міська лікарня №4» ЗМР, на базі якої розташована кафедра. 
 
Практичні заняття з дисципліни «Загальна практика - сімейна медицина» проходять творчо та інтенсивно. Студенти працюють як в аудиторії, так і у відділенні фізичної реабілітації, в кабінеті ерготерапії, функціональної діагностики, у стаціонарному відділенні безпосередньо біля ліжка хворого. 
 
Доцент Оксана Шершньова ознайомила студентів зі структурою лікарні, показала студентам ліжка інтенсивної терапії, фізичної реабілітації. В кабінеті ерготерапії  студенти мали змогу побачити обладнання, яке використовується для лікування і відновлення хворих після різних видів травм та інсульту. 
 
Асистент Ірина Стецюк продемонструвала роботу лікаря в кабінеті функціональної діагностики: зробили спірографію, повторили методику реєстрації ЕКГ, потім викладач продемонструвала техніку ультразвукового дослідження.
 
У стаціонарному відділені біля ліжка хворого студентів супроводжувала завідувачка кафедри, доктор медичних наук, професор Наталія Михайловська, яка показала студентам, як правильно провести детальне опитування пацієнтів, звернула увагу на питання, які треба задавати хворому обов’язково. Студенти проводили огляд пацієнта, пальпацію, перкусію, аускультацію, вимірювання артеріального тиску, пульсу, а пацієнти із задоволенням сприяли навчанню майбутніх лікарів.   
 
Наталія Сергіївна разом зі студентами аналізували графіки ЕКГ, які були зареєстровані у хворих з різною серцево-судинною патологією. Особливо зацікавило майбутніх лікарів інтерпретація ЕКГ у пацієнтів зі складними порушеннями серцевого ритму та провідності, а також зі штучним водієм ритму.
 
Асистент кафедри Сергій Мануйлов запропонував відпрацювання теоретичних знань та практичних навичок за допомогою симулятора Body Interact: визначали стан віртуального пацієнта, проводили опитування, об’єктивне обстеження, контролювали вітальні показники, пропонували застосування адекватного втручання. 
 
Проведення занять в аудиторному режимі на кафедрі загальної практики – сімейної медицини  - це ще й додаткова можливість спілкування між студентами і гарантом ОПП спеціальності «Медицина» Наталією Михайловською, яка завжди знаходить час для зустрічей з майбутніми медиками. Для студентів шостого курсу актуальним є питання вибору майбутньої спеціалізації. Наталія Сергіївна  розповіла студентам про складну і відповідальну спеціальність «сімейний лікар», опанування якої потребує знань та практичних навичок з багатьох лікарських спеціальностей та ґрунтовної підготовки протягом усього періоду навчання в університеті.
 
Майбутні медики звернули увагу на те, що під керівництвом завідувачки кафедри, доктора медичних наук, професора Наталії Михайловської в викладацькому колективі створено позитивну, доброзичливу, сімейну  атмосферу, яка асоціюється з назвою дисципліни, що викладається на кафедрі, це сприяє бажанню студентів приходити на заняття саме в аудиторному режимі. 
 
29.02.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar