Дерматологія офлайн з професором Макуріною

Дерматологія офлайн з професором Макуріною

Студенти четвертого курсу ІІ медичного факультету минулого тижня відпрацювали цикл з дерматовенерології, який в режимі офлайн провела для них кафедра дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини під керівництвом доктора медичних наук професора Галини Макуріної.

Цей практичний вишкіл на клінічних базах – в Університетській клініці ЗДМФУ та обласній клінічній інфекційній лікарні, - став для старшокурсників справжнім майстер-класом у розширеному форматі зі спеціальності, яка наразі особливо затребувана пацієнтами, котрі мають загострення шкірних захворювань.

«Важливість очного формату навчання важко переоцінити, - переконана професор, - по завершенні  циклу можемо констатувати, що ті знання, які студенти отримують на офлайн занятті, істотно відрізняються від дистанційних. Їх не  можна замінити жодними фото- чи відеоматеріалами, хоча вони у нас яскраві і змістовні. Адже студенти мають змогу побачити кожен вид ураження, почути пацієнта, поспілкуватися з ним,  на підставі спільного з лікарем дослідження встановити діагноз і прогнозувати подальший перебіг хвороби та шляхи лікування. Помітно підвищилася активність студентів, зростає їхній інтерес до спеціальності, це саме те навчання, яке потрібне  майбутнім спеціалістам. Тому кафедра  завжди йде назустріч  здобувачам, які приходять навчатися очно, всіляко їх заохочуємо і допомагаємо».

Гарні враження від циклу з дерматології й у студентів з 11 групи.

Софія Ключковська: « Упродовж тижня  ми відвідали Університетську клініку та   обласну інфекційну лікарню. У клініці ознайомилися та побачили в роботі оснащення, яким послуговуються лікарі- дерматологи, це діагностична та лікувальна апаратура нового покоління відомих світових брендів. Кілька разів поруч з лікарями брали участь у оглядах пацієнтів, були присутні під час досліджень таких видів шкірних уражень як псоріаз, екзема, хвороба Дар’є – рідкісний тип уражень. Знання набагато краще запам’ятовуються, якщо бачиш клінічні прояви хвороби навіч. Наприклад, в обласній клінічній лікарні ми разом з професором Галиною Іванівною Макуріною оглядали хворих, яких тут завжди великий потік. Зокрема, тут лікуються військові, у яких шкірні захворювання виникають на тлі  перебування в складних польових умовах. Тут важливий  ретельний огляд лікаря, діагностика і, звісно, призначення для подальшого лікуванні. Усе це ми добре засвоїли на практичних заняттях".

Анастасія Теслюк: « Цикл з дерматології був вельми напруженим, зате дуже цікавим, адже тривав в очному режимі. Дуже корисно було відірватися від комп’ютерів і поринути у практичну роботу, якою має займатися лікар.  Вивчали роботу діагностичного відділення, стаціонару Університетської клініки, два насичених дні припали на практикування в  обласній інфекційній лікарні. Мали змогу не лише побачити на власні очі всі види захворювань, але й оглянути хворого, дізнатися з перших уст про перебіг захворювання, зібрати анамнез, продиференціювати, як один вид ураження, відрізняється від іншого. На жаль, дистанційна освіта не дає таких широких можливостей. Ми разом з професором оглядали хворих з псоріазом,  сифілісом, мікоплазмами, саркомою Капоші, проводили токсикодермію. Теоретично ми були готові до такого циклу, а практика перевершила всі наші сподівання. Очне навчання допомагає краще  відчути кожну спеціальність і обрати свою».

Михайло Фомін: «Ми сповнені позитивних вражень від практичного заняття. Швидко знаходили спільну мову з пацієнтом,- у цьому також перевага очного навчання. Працювали з хворими з різними екзематозними ураженнями, оцінювали їхній стан, прогнози. Бачили прояви уражень з підозрою на новоутворення. Дякуємо співробітникам кафедри, викладачам, які терпляче навчали нас, організовували конференції, на яких розглядали цікаві випадки, з якими ми знайомились наживо».

4.03.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar