Річний звіт Уповноваженого із захисту державної мови
В умовах російсько-української війни державна мова стала одним із головних символів єдності, незламності та боротьби нашого народу за перемогу, незалежність і гідне майбутнє.
У своїй діяльності Запорізький державний медико-фармацевтичний університет керується нормативною базою, яка визначає функціонування української мови як державної. Ректорат, усі структурні підрозділи університету (кафедри, факультети, ННІПО, Університетська клініка, Медичний фаховий коледж) та професорсько-викладацький склад проводять значну роботу з дотримання цих законів та постанов, питання функціонування української мови в освітньому процесі систематично стає предметом обговорення на різних рівнях та постійного моніторингу, проводяться заходи з підтримки та популяризації української мови.
Щороку відповідно до визначених законодавством повноважень Уповноважений із захисту державної мови публікує публічний річний звіт.
За
посиланням ви можете ознайомитися із Річним звітом Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя про стан дотримання Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" за 2023 рік.
У звіті представлений ґрунтовний аналіз змін до нормативно-правових актів щодо функціонування державної мови, стану реалізації державної мовної політики на центральному та регіональному рівнях, а також ситуації в окремих сферах публічного життя: в діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, судочинстві, освіті, науці, культурі, медіа, охороні здоров’я, у сферах обслуговування споживачів, книговидання та книгорозповсюдження, користувацьких інтерфейсів комп’ютерних програм та вебсайтів, транспорту, реклами та інформації для загального ознайомлення.
Також у документі представлені висновки та рекомендації щодо можливих шляхів розв’язання актуальних питань, які мають бути враховані в діяльності Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади та місцевого самоврядування.
“Впевнено йдучи шляхом дерусифікації, деколонізації та деокупації, утверджуючи національні пріоритети та захищаючи кожного українця, все менше залишається того ворожого, нав’язаного і штучного, що століттями накидалося на голови мільйонів і було атрибутом громадського простору чи об’єктів топоніміки, складовою шкільних програм чи політики меншовартості, елементом сміхової культури або великодержавного шовінізму”, – йдеться в документі.
15.05.2024