День відкритих дверей: І та ІІ медичні факультети

День відкритих дверей: І та ІІ медичні факультети

Яскравим завершальним акордом триденного проєкту Дня відкритих дверей у Запорізькому державному медико–фармацевтичному університеті стала зустріч з майбутніми вступниками, які цікавляться медициною, педіатрією, лабораторною діагностикою.

Це була дуже динамічно і цілеспрямовано  налаштована спільнота молоді, - групами у супроводі студентів - активістів вони розійшлися по локаціях і всюди намагалися спробувати самотужки провести запропоновані маніпуляції. Так, молодь не приховувала свого захоплення від екскурсу в Навчально-науковий медико-лабораторний центр (ННМЛЦ) з віварієм, розташований в IV навчально-лабораторному корпусі. Розповів про Центр, продемонструвавши унікальне обладнання, яке слугує науковим співробітникам  для проведення молекулярно-генетичних, фізико-хімічних та ряду інших наукових досліджень, його керівник,  доктор фармацевтичних наук, професор кафедри природничих дисциплін для іноземних студентів та токсикологічної хімії Роман  Щербина. Вражень додалося від розповіді  завідувача кафедри клінічної лабораторної діагностики доктора біологічних наук, професора Сергія Павлова про спеціальність лікаря–лаборанта. При цьому юним гостям показали, як  визначати групу крові, розповіли про особливості  кожної.

Кожна локація була для екскурсантів своєрідним відкриттям. На кафедрі анатомії людини, оперативної хірургії та топографічної анатомії після відвідин симуляційної операційної, облаштованої гуртківцями кафедри разом з доцентом кафедри Павлом Богдановим, одна з дівчаток запитала в оганізаторів, «де можна здати документи на хірурга». Її та багатьох майбутніх вступників вразила можливість практикувати з ушивання уявних  ран, роздивитися лапароскопічне обладнання, побачити, як до операції готуються хірурги та багато іншого цікавого. Студенти–гуртківці були поруч і заохочували сміливців.

Аж чотири локації очікувало екскурсантів у Міжкафедральному тренінговому центрі. Асистент кафедри факультетської педіатрії Олена Лямцева на симуляційних манекенах продемонструвала техніки маніпуляції з педіатричними пацієнтами: як проводити оцінку стану малюка, аускультацію, перкусію,  розпізнати критичний стан у дітей. Розповіла про власний досвід опанування професії в університеті.

Справжній міні-пологовий будинок розгорнули перед відвідувачами доцент кафедри акушерства і гінекології  Наталя  Гайдай та асистент Михайло Кириченко. Їм показали огляд вагітної жінки, перше серцебиття дитини в утробі матері,  розповіли про процес пологів, кесарів розтин і появу на світ малюка, кювези, де виходжують немовлят. «У нас таке оснащення, що дає цілковиту  можливість продемонструвати найкращі сторони нашої професії, підкреслити молоді її важливість і те, як необхідно лікареві бути добре навченим і підготовленим до роботи у цій сфері, - зазначила Наталя Вікторівна. - Таку підготовку гарантує навчання в нашому університеті, мультидисциплінарний підхід,   і ми радо передаємо свої знання усім, хто цього потребує. Вважаю, що такі зустрічі з молоддю, яка стоїть перед вибором професії, неоціненні».

Про те, який вишкіл організовує кафедра медицини катастроф та військової медицини університету, розповів асистент Ігор Кулініч. Викладач показав кілька елементів тренування з надання невідкладної медичної допомоги. Наступна локація тренінгового центру – з вивчення анатомії у 3D-форматі, була не менш цікавою. Так само з інтересом відбулися зустрічі у бібліотеці університету, спортивних та інших локаціях.

Проєкт Дня відкритих дверей у новому форматі загалом привернув увагу численних випускників загальноосвітніх закладів, коледжів, батьків майбутніх вступників. Він став колективною  працею профорієнтаційного спрямування членів ректорату, професорів, доцентів, деканатів факультетів,співробітників кафедр, технічного персоналу ЗДМФУ.

5.06.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar