У ЗДМФУ вперше курсанти, які на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти опановували спеціалізацію з клінічної фармації для фармацевтів лікувальних закладів, успішно пройшли атестацію. Атестувала комісія, куди входили представники фармацевтичних кафедр, очолював її завідувач кафедри клінічної фармакології, фармації, фармакотерапії і косметології професор Олег Крайдашенко.
Олег Вікторович зазначив, що спеціальність, яку курсанти вивчали півроку, нова, але вже набуває популярності серед фармацевтів, адже дозволяє працювати клінічним фармацевтом у лікарні. Стосовно цього є відповідний наказ МОЗ України, де йдеться, що в кожному закладі охорони здоров’я має працювати фахівець - клінічний фармацевт. Він має здійснювати моніторинг призначень застосування лікарських засобів, зокрема, антибактеріальних препаратів, брати участь в розробці локального формуляру лікарських засобів для кожного закладу охорони здоров’я, визначати переваги та недоліки лікарських засобів різних фармакотерапевтичних груп з урахуванням їх хімічних, фізико-хімічних , біофармацевтичних, фармакокінетичних, фармакодинамічних та фармакоекономічних особливостей засобів, а також надавати консультативну допомогу пацієнтам та лікарю.
«Навчання відбувалося дистанційно онлайн, з повною візуалізацією у програмі Teams, а також з використанням сучасного симулятора – віртуальної аптеки, - розповів професор. – Віртуальна аптека вперше використовувалась в оцінюванні знань курсантів післядипломної освіти, і ми побачили ефективність цього симулятора, він дозволяє набувати практичних навичок з надання фармацевтичної опіки при застосуванні рецептурних та безрецептурних лікарських засобів, - а це кінцева мета клінічної фармації,
Курсанти, з якими ми працювали, вже переконалися, що ЗДМФУ гарантує якісну освітньо-кваліфікаційну підготовку з дотриманням принципів академічної доброчесності, а також успішне завершення навчання та отримання всіх необхідних компетенцій. Підготовка відбувається за участі багатьох кафедр, на основі мультидисциплінарного формату. Серед слухачів фармацевти не тільки із закладів охорони здоров’я, але й аптечних закладів різних регіонів України. Під час атестації вони підтвердили гарний рівень знань. Відповідали на два запитання – про клініко-фармакологічні аспекти використання лікарських засобів при різних патологічних станах, та на запитання з фармацевтичної опіки. Отримані знання без сумніву стануть у нагоді курсантам».