Літня школа на навчально-дослідній ділянці лікарських рослин

Літня школа на навчально-дослідній ділянці лікарських рослин

На навчально-дослідній ділянці лікарських рослин, якою опікується кафедра фармакогнозії, фармакології та ботаніки ЗДМФУ, розпочалися заняття в Літній школі для студентів, які тут проходять навчальну практику з ботаніки і фармакогнозії. Сюди приходять студенти другого, третього і четвертого курсів.

«Літня школа у такій чудовій оазі, якою є наша навчально-дослідна ділянка, приносить не лише користь, але й задоволення, - переконаний завідувач кафедри, доктор  біологічних наук, професор Сергій Тржецинський. – Студенти тут знайомляться з правилами вирощування, заготівлі лікарської рослинної сировини. Вони закладають матеріал для гербаріїв, відпрацьовують практичні навички, які включають особливості культивування, вирощування лікарських рослин, зокрема, не характерних для нашого регіону та клімату.

Слід зазначити, що навчально-дослідна ділянка є унікальним надбанням університету. Колекція на час закладання в новому форматі, три роки тому, налічувала понад 150 видів лікарських рослин. Зараз їх значно більше, адже кафедра фармакогнозії, фармакології та ботаніки уклала Договір про співпрацю з Дослідною станцією лікарських рослин Інституту агроекології і природокористування Національної академії аграрних наук України. За договором кафедра отримала кілька десятків зразків насіннєвого матеріалу колекційних зразків лікарських та ефіроолійних рослин, а також рекомендації щодо передпосівної скарифікації насіння. Вони успішно прижилися і розмножуються.

Поле дбайливо доглядається, а таке наповнення рослинного фонду сприяє ефективному виконанню якісних науково-дослідних робіт та впровадженню їх результатів у навчальний та науковий процеси. Студенти з інтересом працюють і на полі, і на кафедрі, де у спеціальній сушильній шафі сушать сировину, доводять її до потрібної фармацевтам кондиції. Дехто вже заготовляє  сировину з метою виконання  магістерських робіт,  які захищатимуть на 5 курсі. До речі, на нашій кафедрі захищені близько 30 магістерських робіт, пов’язаних з лікарськими рослинами, вирощеними на  навчально-дослідній ділянці».

Літньої пори ділянки особливо ошатні, цвітіння одних видів змінюють інші, вже можна збирати насіння тих, що відцвіли. У кожному секторі порядок, жодного бур’яну. Прикметно, що навчально-дослідна ділянка розбита на фармакогностичну та ботанічну частини. Рослини розподілені по групах біологічно-активних речовин, їхня класифікація розширює можливості поглибленого вивчення, ідентифікації та наочного відтворення рослинного світу під час опанування теоретичним матеріалом. Така струнка система дозоляє викладачеві просто на ділянці демонструвати студентам групи рослин, що належать до глікозидів, ліпідів, флавоноїдів, алкалоїдів, полісахаридів тощо. Викладачі кафедри із задоволенням проводять заняття, так що Літня школа тут відбувається цікавою і корисною.

1.07.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar