Інноваційний проєкт: телемедицина в Центрі сімейної медицини

Інноваційний проєкт: телемедицина в Центрі сімейної медицини

Запорізький державний медико-фармацевтичний університет завжди перебуває на гребені передових технологій, ось і зараз цікава інновація з'явилася у закладі вищої освіти. Йдеться про застосування телемедицини, напрямку сучасної медицини,  заснованому на використанні телекомунікацій для адресного обміну медичною інформацією з метою підвищення доступності та якості медичної діагностики і лікування захворювань. Так, на базі Міжкафедрального тренінгового центру відкрився  Центр сімейної медицини з кабінетом телемедицини, який має унікальне обладнання для проведення телемедичних консультацій із залученням вузьких спеціалістів в режимі онлайн - портативний телемедичний діагностичний комплекс. Він призначений для телеметричного вимірювання показників життєдіяльності пацієнтів, перетворення інформації у цифровий вигляд і передання мережею Інтернет для телемедичної консультації.  Комплекс має в своєму складі оглядову цифрову відеокамеру, планшетний ПК, монітор вітальних показників із цифровим інтерфейсом, цифровий відеодерматоскоп, 12-канальний електрокардіограф, глюкометр, холестерометр, спірометр.

Планшет, який входить до комплекту, можна використовувати навіть за наявності звичайного мобільного інтернету для передачі даних, а отже не потребує прив’язки до конкретного робочого місця. Другою перевагою є можливість зберігання даних пацієнта в хмарному середовищі, тому отримати доступ до них лікар зможе з будь-якої точки світу.

Монітор вітальних функцій дозволяє значно скоротити час прийому пацієнта, адже проводить оцінку артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, сатурації кисню та температури тіла автоматично. Лікарю необхідно лише натиснути одну кнопку для запуску обстеження. Окремою маніпуляцією є визначення рівня глюкози та холестерину, що дозволяє швидко оцінити метаболічні параметри пацієнта. В рубрику також можна додавати наявні результати попереднього обстеження пацієнта, а також фото, які зроблені цифровим дерматоскопом. Завдяки цьому дуже зручно ділитись усією клінічною інформацією з іншими спеціалістами, оскільки надається максимально повноцінний опис конкретної клінічної ситуації.

Для оцінки електричної активності серця програма має окремий протокол ЕКГ. На екрані планшету можна встановлювати швидкість запису, вольтаж, вмикати фільтри для отримання найбільш вірного результату. Після запису фрагменту з’являється автоматичний звіт, до  якого лікар може додавати власні коментарі і надсилати колегам.

Наступна функція дуже важлива для навчання інтернів та лікарів на курсах підвищення кваліфікації - це фонографія з використанням електронного стетоскопу. Лікар може не лише створити запис шумів серця, легень, а й одночасно з курсантами слухати його під час обстеження. Ще одна опція представлена для оцінки функції зовнішнього дихання. Процедура не потребує попередньої підготовки пацієнта, найголовніше - це налаштувати сам спірометр та приєднати його до планшету. Програма самостійно вказує тривалість видиху у вигляді інтерактивної анімації, розраховує основні показники та створює звіт, який лікар може підтвердити або ж доповнити.

Після закінчення всіх процедур, програма зберігає отримані результати на пристрої та хмарному сервісі. Також у разі тривалого обстеження, програма самостійно робить автоматичні збереження, щоб жоден клінічний протокол не був втрачений.

Отже, незабаром на базі Міжкафедрального тренінгового центру  будуть впроваджені заходи для навчання не тільки студентів, а й лікарів різних спеціальностей за допомогою телемедичного обладнання. Запрошуємо всіх на нові прогресивні освітні заходи, які будуть анонсовані у новому семестрі!

Наталія Михайловська

завідувачка кафедри загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб, доктор медичних наук, професор

3.07.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar