У студентів - літня виробнича практика

У студентів - літня виробнича практика

У студентів університету почалася літня виробнича практика. Уже кілька років поспіль, попри складнощі навчання, на яке вплинула війна, практику ніхто не відміняв, навпаки, вона набуває нових обрисів, оскільки майбутній лікар має підтвердити свої теоретичні знання практично, довести спроможність стати кваліфікованим фахівцем.

«Практика – надзвичайно важлива компонента навчального процесу, - переконана проректор з науково-педагогічної, навчальної роботи та якості освіти, доцент Світлана Моргунцова, - вона може бути навчальною чи виробничою, і залежно від цього  у процесі задіяні ті чи інші кафедри  і відповідальні особи. Проходження практики, яка відбувається в літній період, організовано в університеті за класичною схемою: кожна кафедра визначає відповідальних осіб, які працюють зі студентами, відбувається поєднання формату як аудиторного, так і змішаного. Перебіг практики щодня моніторять декани та їхні заступники. Вони спілкуються із завідувачами кафедри, які постійно на зв’язку із відповідальними викладачами, керівниками практики, а також зі здобувачами. Інформація доповідається ректору, питання перебуває на постійному контролі.

Слід зазначити, що вже третій рік поспіль ми надаємо широкі можливості  студентам, які завершили навчання і бажають вдосконалити практичні навички та вміння, -  для них працює Літня школа. У її межах задіяні всі без винятку факультети, спеціальності, тож студенти, які перебувають в Запоріжжі, можуть долучитися до занять в аудиторному режимі, але передбачено і змішаний формат. Ми бачимо, що особлива зацікавленість до цього проєкту поглиблюється. Користуються попитом, заняття, наприклад, на базових кафедрах, де щодня працюють як з базовою, так і з суміжними дисциплінами, по кілька десятків студентів. Вони за форматом максимального заглиблення у клінічну ситуацію комплексно відпрацьовують практичні навички. Відгуки лише позитивні, студентам цікаво і комфортно працювати у такому режимі на базі університетського містечка, у Міжкафедральному та ряді інших тренінгових центрів. Всі структурні підрозділи, які беруть участь в організації роботи як практики, так і Літньої школи, повністю укомплектовані матеріально – технічними ресурсами і кваліфікованими кадрами, тому процес триває результативно і з високою віддачею».

Цьогоріч студенти університету проходять практику як у державних закладах практичної охорони здоров’я, так і у приватних. Наказом ректора ЗДМФУ, для проходження виробничої практики студентами 4-5 курсів І і ІІ медичних факультету (спеціальність 222 «медицина», спеціальність 228 «педіатрія») у період з 24.06.24р. по 19.07.24р. визначено  клінічні бази виробничої практики: ННМЦ "Університетська клініка", КНП "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР, КНП "Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня" ЗОР, КНП "Обласний перинатальний  центр" ЗОР, КНП "Міська дитяча лікарня №5" ЗМР, КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, КНП «Міська лікарня № 9» ЗМР, КНП "Міська лікарня №7" ЗМР, UniClinic. Виробнича практика триватиме із залученням співробітників клінічних кафедр ЗДМФУ, Центру ОСКІ, Міжкафедрального тренінгового центру та ННМЦ "Університетська клініка".

Відповідальна за виробничу практику здобувачів освіти, кандидат медичних наук, доцент кафедри внутрішніх хвороб 1 Еліна Гура зазначає, що у лікарняних закладах  студентів передусім знайомлять з вимогами до програм, які належить виконати, у відділеннях вони вивчають структуру, разом з лікарями оглядають пацієнтів, збирають анамнез біля ліжка хворого, обговорюють постановку діагнозу, а також працюють з документацією. Важливо, що паралельно з відділеннями, здобувачі відвідують Міжкафедральний тренінговий центр, це дозволить викладачам кафедр  об’єктивно оцінити рівень компетенції  майбутніх лікарів, дізнатися їхні враження від клінік, обговорити цікаві історії хвороб, з якими вони знайомилися.

4.07.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar