У Літній школі – тема діабету та дитячої пропедевтики

У Літній школі – тема діабету та дитячої пропедевтики

Заняття у Літній школі повноцінно відбуваються на всіх локаціях університету. Зокрема, кілька таких розгорнуто  у Міжкафедральному тренінговому центрі. Доцент кафедри внутрішніх хвороб 1Еліна Гура зібрала студентів другого – третього курсу на цікаве практичне заняття з теми цукрового діабету. У вступній частині було запропоновано коротку лекцію, ілюстровану слайдами, про причини виникнення небезпечного захворювання, його діагностику, лікування.

А далі почалося найцікавіше: студенти мали можливість виміряти глюкозу крові за допомогою глюкометра один одному, потренуватися на інсуліновому тестері, щоб мати уявлення, як робити інсулінові ін’єкції дорослим і дітям. Еліна Юріївна запропонувала вправи з харчовими тарілками, тобто, кожен з присутніх мав розрахувати можливе меню для хворої людини, убезпечити ризики від вживання того чи іншого продукту. Принагідно, викладач звернула увагу молоді на вплив препаратів, які часто неконтрольовано вживаються з метою схуднення і до яких шкідливих для здоров’я наслідків це може призвести.

Заняття вийшло жвавим, динамічним, студенти почерпнули багато корисного для себе, можуть використати таку інформацію у власній родині, серед друзів.

На іншій локації з другокурсниками працювала доцент кафедри пропедевтики дитячих хвороб Віра Підкова.

«На першому курсі наші здобувачі вже опанували  дисципліну «Догляд за хворим», - розповіла Віра Ярославівна. Попереду їх чекає дещо складніший курс пропедевтики дитячих хвороб. Тому у межах Літньої школи наша кафедра вирішила підготувати студентів до нього. Поспілкуємось щодо змісту дисципліни, яка полягає у опануванні методів клінічного обстеження хворої дитини, спілкування з батьками пацієнта, знань анатомо-фізіологічних особливостей розвитку організму, який росте й розвивається. Зосередимо увагу студентів на особливості професійного спілкування лікаря з пацієнтом. Мені також хочеться почути їхню думку про те, як нам краще побудувати практичні заняття, адже маємо сповна використати можливості тренінгового центру, де є симулятори до кожного розділу занять».

8.07.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar