Авторські семінари – інноваційний мультидисциплінарний досвід

Авторські семінари – інноваційний мультидисциплінарний досвід

Помітним явищем у викладанні медико-біологічних дисциплін в університеті став  інноваційний проєкт – авторський проєктно-аналітичний семінар. Його ініціювали завідувачка кафедри патологічної фізіології з курсом нормальної фізіології професор Ольга Ганчева та завідувач кафедри фармакології та медичної рецептури з курсом нормальної фізіології професор Ігор Бєленічев.

Креативна ідея науковців стала важливим пусковим механізмом у підвищенні якісної успішності студентів медичних факультетів, глибшого розуміння  ними дисциплін. Викладачі  зуміли у складні часи пандемії та воєнного стану на засадах мультидисциплінарного освітнього  формату  вивести  навчальний процес  на якісно новий рівень.

Авторський проєкт активно почав діяти з минулого вересня. Він передбачає колективну роботу, спрямовану на аналіз існуючих проблем, вироблення нових ідей і проєктів. На авторському  семінарі реалізуються чотири професійні позиції: студент-учасник - носій практичних знань і навичок в широкій предметній площині; студент-експерт - носій теоретичних і практичних знань у вузькій предметній площині; студент-координатор, організатор комунікації в перебігу групової роботи; професор (доцент) - керівник семінару, який організовує комунікацію під час засідання.

Головним завданням семінару організатори вбачають продукування нових ідей і доведення їх до стадії проєктів. Надалі їх автори  можуть самостійно  втілювати свої задуми в реальність. Професор - ведучий семінару виступає, передусім, організатором комунікації між учасниками. Такі семінари проводилися раз на тиждень у Міжкафедральному тренінговому центрі, упродовж року відпрацьовано 150 годин. Семінар постійно відвідувало 40-50 студентів третього  курсу І та ІІ медичних факультетів, а також старшокурсники та лікарі-інтерни. Студенти заздалегідь обирали тему семінару та за тиждень-два готувалися до цієї події. Найбільший інтерес викликали семінари на теми: безсоння, депресія, інфаркт міокарда, цукровий діабет, ендоканабіодна система, роль дофамінової системи в регуляції центральної нервової системи і дофаміноміметичні ефекти нейропсихотропних лікувальних засобів.  

На теоретичному етапі семінарів професори Ольга Ганчева та Ігор Бєленічев, використовуючи презентації та відеоматеріали, подавали слухачам фундаментальні аспекти (функціональні, молекулярні, біохімічні) кожного конкретного захворювання, аналізували та визначали найбільш перспективні фармакологічні мішені. Теоретична частина містила як матеріал, передбачений навчальної програмою, так й останні наукові розробки у цій галузі. Студентів знайомили з науковими здобутками в патофізіології, фізіології, патанатомії, фармакології, онкології, клінічній лабораторній діагностиці. На практичній частині доценти та викладачі кафедр Максим Данукало, Марія Ісаченко, Оксана Морозова, Георгій Бессараб, Анастасія Кучеренко та керівник Міжкафедрального тренінгового центру ЗДМФУ доктор філософії Катерина Романова за допомогою фантомів моделювали характерні для конкретної патологічної ситуації порушення систем організму. Відтак разом зі студентами визначали лікарські препарати, що діють на певні ланки-мішені.

Викладачі зі студентами оцінювали можливості лабораторного моніторингу ефективності обраних лікарських засобів та їх побічні ефекти. Здобувачі проявляли незмінну активність -  під час кожного етапу ставили запитання, пропонували варіанти рішень, а експерти - студенти оцінювали ці рішення та складали звіт про роботу.

Проведені авторські семінари підвищили ступінь готовності студентів до сприйняття нового матеріалу, позитивно вплинули на ефективність навчання  та якість успішності. Такі семінари дають можливість розвинути у майбутніх лікарів творче та аналітичне клінічне мислення. Залишається  додати, що всі студенти, які відвідували авторські семінари професорів Ольги Ганчевої та Ігоря Бєленічева, успішно пройшли випробування КРОК-1.

30.07.2024

Україна, 69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar