Студентки Запорізького державного медико – фармацевтичного університету Ольга Бабаєва та Вероніка Третьяк разом з аспіранткою кафедри внутрішніх хвороб 1 Веронікою Кандибей влітку проходили клінічне стажування в Державному університеті медицини та фармації імені Миколи Тестеміцану (Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu”) у Кишиневі (Молдова). Програма обміну була реалізована в рамках угоди про співпрацю, укладеної університетами.
Ось які враження студентки привезли зі стажування.
Вероніка Третьяк: «Я опановую спеціальність «медицина» на п’ятому курсі, сферою інтересів є хірургія, терапія. Тому, вирушаючи на стажування, мала на меті глибше ознайомитись з досвідом зарубіжних колег саме такого профілю. І це мені вдалося завдяки чудово організованому стажуванню. Я провела у Кишиневі насичений подіями місяць та пройшла клінічну підготовку за напрямком «хірургія» на базі Республіканської клінічної лікарні імені Тимофія Мошняги та за напрямком «терапія» на базі Інституту кардіології.
Для нас, українських стажерів, була створена атмосфера доброзичливості, кожен був завжди готовий пояснити та поділитися власним досвідом. Я мала можливість бути присутньою під час операцій хворих колоректального, гепатобіліарного та абдомінального відділень. Поглибила свої знання в збиранні та аналізі анамнезу, проведенні аускультації та розшифруванні електрокардіограм. Разом з лікарями обговорювали постановку діагнозів, прогнози перебігу захворювання та лікування. Це був гарний досвід спілкування, тому я вдячна нашому університету за знання, які мені постійно допомагали під час виконання програми. І новим молдовським друзям, які щиро ділилися своїми напрацюваннями. Переконана, що отримані під час закордонної практики знання та вміння стануть у нагоді в подальшому навчанні та практичній роботі».
Ольга Бабаєва: «Мене, студентку другого курсу, цікавив досвід сфери фізичної реабілітації та спортивної медицини. Така можливість відкрилася під час практики в університетському центрі симуляційної медицини, де з інтересом набувала навичок проведення фізіотерапевтичних процедур, прийому пацієнтів та діагностики захворювань опорно-рухового апарату.
Було цікаво разом з лікарем приймати пацієнтів та спостерігати за перебігом реабілітаційного лікування. Слід сказати, що фахівці такого профілю все більше затребувані не лише в Україні, їхня праця поціновується в різних країнах. Кожен день приносив нові знання та досвід, що допомагало мені краще розуміти потреби пацієнтів. Особливо запам’яталися моменти, коли пацієнти ділилися своїми історіями одужання та вдячністю за допомогу. Це надихало мене ще більше вдосконалювати свої навички та прагнути досягати нових висот у медичній сфері».
По завершенні стажування на сторінці Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „Nicolae Testemiţanu” у Facebook було вміщено відгук про перебування за програмою академічної мобільності запорізьких здобувачів освіти. Йшлося, що вони «протягом чотирьох тижнів брали участь у всіх заходах команд клінічних баз кафедр нашого університету в галузях терапії, кардіології, хірургії, медичної реабілітації та фізичної медицини. Студенти кажуть, що вони раді умовам навчання, доступністю пацієнтів у клініках, відкритістю та доброзичливими людьми, з якими вони спілкуються. Стажери спілкувалися з ректором університету, професором Емілем Чебану та завідувачкою відділу зовнішніх зв'язків та євроінтеграції Евеліною Гергелегіу, поділилися враженнями про свій досвід роботи в нашому університеті. За словами ректора Еміля Чебану, ця співпраця надає студентам та резидентам можливість навчатися досвіду нашої системи охорони здоров'я та сприяти підвищенню своїх професійних компетентностей. Студенти також були вражені рівнем облаштування медичного обладнання університетських клінік».