Серед лікарів-офтальмологів традиційно затребуваною є вторинна спеціалізація «Дитяча офтальмологія». Тож багато спеціалістів практичної охорони здоров’я поповнюють ряди лікарів-курсантів на кафедрі офтальмології Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, яку очолює професор Наталія Завгородня. Зараз на курсах підготовку проходять лікарі з Одеси, Одеської області та Запоріжжя.
Слухачів приваблює те, що практичні заняття проходять у медичному центрі «Візус», який є клінічною базою кафедри офтальмології, та безпосередньо в Університетській клініці Запорізького державного медико-фармацевтичного університету. Під час занять послуговуються найсучаснішим офтальмологічним обладнанням експертного класу. Це і педіатричний авторефрактометр PlusOptix A09 (Plusoptix, Німеччина), що дозволяє виміряти рефракцію очей у дітей будь-якого віку (включаючи немовлят), оптичний біометр IOL MASTER 700 ZEISS за допомогою якого можна контролювати міопію у дітей, вимірюючи аксіальну довжину ока; корнеотопограф SIRIUS, який використовується для діагностики кератоконусу та при ортокератоллогічній корекції міопії у дітей. Такими сучасними діагностичними методиками може похвалитися далеко не кожна навчальна клінічна база.
Професор кафедри Таміла Цибульська подає лікарям-курсантам сучасну офтальмологічну теорію щодо лікування очних захворювань у дітей, спираючись на українські та європейські методики, паралельно навчає ефективно застосовувати отриманні знання в практичній роботі. Для зручнішого відпрацювання навичок курсанти працюють у групах, що дає можливість кожному самостійно виконати роботу з пацієнтом.
Зараз особливим попитом у лікарів користуються навички щодо методів оптичної корекції аномалій рефракції та сучасних методів контролю міопії у дітей. Це пов'язано зі збільшенням кількості дітей з міопією, її швидко прогресуючим перебігом. Директор навчально - наукового інституту післядипломної освіти ЗДМФУ професор Юрій Рябоконь зазначає, що кількість бажаючих засвоїти додаткову вторинну спеціалізацію з дитячої офтальмології збільшується як серед молодих лікарів-офтальмологів, які нещодавно закінчили інтернатуру зі спеціальності «Офтальмологія», так і серед досвідчених спеціалістів.