За підтримки Запорізького державного медико-фармацевтичного університету та Запорізької філії Асоціації імплантологів України у Запоріжжі відбувся безпрецедентний благодійний захід – симпозіум «Повернемо посмішки нашим героям!»
Подія знакова – найкращі професійні стоматологи Запоріжжя та інших міст України організували великий операційний день, під час якого в десяти локаціях одночасно військовим 55 окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ» безкоштовно були проведені операції з імплантації з подальшим протезуванням.
Відкриття симпозіуму відбулося в Університетській клініці ЗДМФУ. З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету професор Юрій Колесник. Юрій Михайлович передусім висловив слова вдячності нашим захисникам, військовим, присутнім в актовій залі. Зазначив, що такий проєкт, у якому мають честь брати участь провідні науковці стоматологічних кафедр університету, викладачі, які формують і виховують нову плеяду практичних лікарів галузі, засвідчує глибоку повагу до кожного воїна, який мужньо протистоїть ворогу. Допомогти бійцям зберегти здоров’я – святий обов’язок медиків, тому є сподівання, що така акція знайде гідне продовження.
Готували проєкт провідні науковці ЗДМФУ: завідувач кафедри хірургічної та пропедевтичної стоматології доцент Сергій Чертов, доцент цієї кафедри Денис Семенов, асистент Андрій Філон та провідні запорізькі лікарі-стоматологи, керівники клінік, які забезпечують оперативні втручання.
Головний лікар клініки Dental Space Андрій Філон представив загалу колег з інших міст України – Чернівців, Дніпра, Києва, Львова, інших міст, які зголосилися приїхати у прифронтове місто і разом із запорізькими лікарями долучитися до шляхетної справи. Серед них - президент Асоціації імплантологів України Євген Нєженцев, Віктор Каленчук, Равіль Єнгаличев, Віорел Радукан, Костянтин Неліпа, Мирослав Солонько, Мирон Сов’як, Дмитро Чередник, Максим Притула. Усі вони – спеціалісти високого класу, володіють найкращими світовими технологіями, за якими і працюватимуть із своїми пацієнами.
Після офіційного відкриття усі дружно приступили до роботи у десяти локаціях – Університетській клініці та стоматологічних клініках міста. Кожен учасник проєкту виконав величезний обсяг роботи: пацієнтам проводили тотальну реабілітацію на щелепах з використанням сучасних технік; одномоментну імплантацію за повним цифровим навігаційним протоколом з використанням хірургічних навігаційних шаблонів; мукогінгівальну пластику мʼяких тканин, та інші надскладні втручання, до яких готувалися, враховуючи важкі поранення пацієнтів-бійців; індивідуальне протезування.
Робота топ-лікарів України важлива ще й тому, що їхня професійна майстерність стала гарною школою для колег, фронтових лікарів. Широкий обмін досвідом відбувся наступного дня, під час науково – практичної конференції з демонструванням виставкових зразків. А 16 лютого бажаючі взяли участь у благодійному майстер-класі, до якого також могли долучитися й студенти та лікарі–інтерни.
Усі зібрані кошти під час заходів симпозіуму будуть також спрямовані на стоматологічну реабілітацію військових.