Під знаком пошанування Тараса Шевченка у бібліотеці університету розгорнуто книжкову виставку, присвячену його творчості. Епіграфом виставки є знакові Шевченкові слова: «Історія мого життя складає частину історії моєї Вітчизни».
Відвідувачам цікаво познайомитися з виданими у різні роки творами - «Кобзарем», ілюстрованими поемами «Катерина» і «Гайдамаки». В експозиції є книги, ілюстровані Тарасом–художником, із його замітками на полях.
Справжньою реліквією є «Більша книжка» - автографи поезій Тараса Шевченка, зібрані за період 1847 – 1860 років. Дослідник творчості великого Кобзаря філолог Євген Шабліовський у емоційній передмові писав: «З глибокою пошаною й любов’ю розкриваємо книгу. Перед нами – факсимільне видання автографів Шевченка, його поезій, написаних в останні роки життя. Велика рукописна збірка поета. Перший запис зроблено 21 лютого 1858 року, останній – 5 грудня 1860 року, незадовго до смерті».
Тарас Шевченко почав складати збірку у Нижньому Новгороді, повертаючись із заслання, очікуючи дозволу на в’їзд до Петербурга, а продовжив у Москві й Петербурзі. Раніше написані твори поет не просто переписував, а прискіпливо редагував, деякі ґрунтовно переробляв, тому дуже цікаво спостерігати за цим творчим процесом, ходом його думки. Це, як стверджує дослідник, своєрідна творча лабораторія генія, який вершив дива з художнім словом.
До цікавих літературознавчих розвідок, представлених на виставці, належить і видання Петра Жука «Дума про огонь. Хроніки з життя і творчості Шевченка».
Привертає увагу альбом «Імена України.100 митців», де представлена творчість українських художників від часів Київської Русі до ХХІ ст., які залишили яскраву сторінку в історії українського образотворчого мистецтва. Серед них – постать Шевченка – художника, який був першим видатним майстром офорту у вітчизняному мистецтві, геніально володів не лише словом, але й пензлем.