На кафедрі дерматовенерології та естетичної медицини під керівництвом завідувачки, професора Галини Макуріної підбили підсумок підготовки курсантів на циклі вторинної спеціалізації з хірургічної дерматології. Іспит складали 33 слухачі, частина з них приїхали з різних міст України, щоб продемонструвати знання наживо, решта підключилися у дистанційному форматі. Завершальні дні навчання були наповнені цікавим професійним спілкуванням, дискусіями, обміном думок.
Прикметно, що підвищувати професійний рівень, отримуючи затребувану вторинну спеціалізацію, бажає дедалі ширше коло спеціалістів галузі, останнім часом курсантами стає багато столичних дерматологів. Це визнання запорізької дерматологічної школи професора Галини Макуріної.
Галина Іванівна розповідає, що під час дев’ятимісячного навчання організатори циклу навчали лікарів детальніше зрозуміти специфіку глибокої діагностики стану шкіри та можливість видалення тих новоутворень, які не належать до злоякісних. Із застосуванням інструментальних методів курсанти опановували різноманітні методи дослідження, проводили дерматоскопію, трихоскопію, ультразвукову діагностика шкіри, за згодою пацієнта демонстрували навички взяття панч–біопсії для гістологічного дослідження, оцінювали дані та вибір методу можливого видалення проблемних доброякісних новоутворень шкіри. Ці та інші навички курсанти впевнено демонстрували під час іспиту.
Навчання та іспит проходили біля ліжка хворого на базі Дерматологічного центру Навчально-наукового медичного центру «Університетська клініка» ЗДМФУ, де лікуються пацієнти з дерматологічними захворюваннями. Тут упродовж освітнього циклу тривали практичні заняття зі слухачами. Такий інтерес до циклу, вважає професор, значною мірою залежить від наявності потужної клінічної бази кафедри, можливості курсантів ознайомитись з передовими технологіями відділення. Курсантам імпонує те, що вони побували на оглядах хворих у стаціонарі, спостерігали за симптомами та перебігом дерматологічних уражень, знайомились із сучасними протоколами лікування пацієнтів. Дуже приваблює формат викладання матеріалу, - попри те, що лекції начитуються онлайн, візуалізація була повною, до вивчених тем можна повернутися у будь-який час, така інформація є дуже корисною і може завжди знадобитися.
Значна частина навчання присвячувалась косметологічним питанням, - курсанти вивчали анатомічні особливості небезпечних ділянок шкіри, адже естетичний напрямок також входить до навчального плану, знайомились з ін’єкційними методиками, які допомагають набути краси і зберегти молодість, поглиблено визначали особливості небезпечних втручань у проблемні ділянки шкіри.
Високу якість підготовки курсантів забезпечив мультидисциплінарний формат навчання, - у навчальному процесі брали участь співробітники більш як десяти кафедр університету, - хірурги, онкологи та онкохірурги, акушери–гінекологи, алергологи, інші спеціалісти. Курсанти отримували комплексні знання щодо найсучасніших алгоритмів ведення пацієнтів та додаткових обстежень, що дозволяють зрозуміти причини, які супроводжують зміну станів шкіри.
Саме така співпраця фахівців служить підвищенню авторитету післядипломної освіти в ННІПО ЗДМФУ і привертає увагу курсантів з усієї України. Промовистий факт: на кафедрі дерматовенерології та естетичної медицини уже триває наступний цикл, де підготовку проходять близько 80 осіб.