Лікарі-інтерни третього року навчання, які опановують акушерство і гінекологію, очну частину підготовки проходять на кафедрі акушерства і гінекології ЗДМФУ. Практичні навички відпрацьовують у хірургічній локації Навчально-науково-лікувального тренінгового центру під керівництвом професора кафедри Ірини Ганжій.
Біля лапараскопічної стійки триває професійне спілкування колег. Адже саме такими постають перед Іриною Юріївною інтерни, які завершать підготовку у червні і, отримавши сертифікати, приступлять до самостійної діяльності. Професор відзначає їхню наполегливість на шляху до професії, зацікавлення, бажання пізнавати нове. Молоді лікарі уже накопичують досвід, адже практичну частину інтернатури вони проходили в різних лікувальних закладах, тому з інтересом обмінюються думками, розповідають про різні підходи до практичної роботи, із задоволенням виконують завдання, поставлені професором і разом обговорюють результати.
«Чудовою можливістю набути досвіду є практика на лапараскопічному тренажері, - вважає Ірина Юріївна. – Таке обладнання має далеко не кожна лікарня, а там, де є стійка, інтерни не завжди мають до неї достатньо доступу. Тому для наших здобувачів університет відкриває широкі можливості навчання. Їм дуже подобається працювати у бригаді, виконувати різні варіанти оперативних втручань на яєчниках. Інтерни самі придумують різні варіанти кістом, щоб виконувати їх видалення. Командна робота заохочує до моделювання ситуацій, відпрацювання найкращих алгоритмів ведення операцій, що є дуже цінним у нашій професії. Зрештою, молоді спеціалісти не боятимуться операційних, лапароскопа, це вже тут стає для них звичним».
На занятті розглядали ситуаційні задачі, з якими звернулися уявні пацієнтки, - обговорювали алгоритми оперативного втручання, розглядали можливі ускладнення та як їх не допустити. Окремий блок стосувався запису й інтерпретації кардіограми, консультування пацієнток з приводу гормональної терапії, щодо методів контрацепції в системі планування сім’ї та інших питань. Усім було цікаво і корисно.
Лікар-інтерн Олена Гречана розповіла, що після кожного заняття на очному циклі вона дедалі чіткіше розуміє, що процес навчання лікаря має тривати нескінченно. Дівчина мешкає в Миколаєві, там у пологовому будинку №3 проходила практичну частину інтернатури, тому цікаво порівнювати підходи до навчання, різні хірургічні школи, дуже задоволена, що від наставників на кафедрі ЗДМФУ отримала безцінні знання і досвід.
А Діана Богуш вступила до університету з Черкащини, навчалася на бюджеті, за розподілом проходить інтернатуру в акушерському підрозділі міської лікарні №9. Вважає величезним позитивним фактором навчання в інтернатурі у форматі офлайн. Адже це неоціненна можливість набути практики, працюючи руками. Окрім того, мотивує робота в команді, разом з колегами доводиться вирішувати складні питання, звіряти свою думку з ними, коли не впевнений у своїх діях. Гарний досвід отримують майбутні лікарі під час чергувань. Подобається мати практику у тренінговому центрі, де потужна база, наприклад, лапароскопічна стійка, на якій наживо можна тренуватися, поки не відчуєш, що ти готовий це робити самостійно.
Не розчарувалася, навпаки, іще більше полюбила обрану професію Олександра Швець, яка торувала шлях у медицину з Бериславського медичного коледжу на Херсонщині, відтак навчалася в ЗДМФУ. Очне навчання в інтернатурі вважає яскравим періодом, намагається взяти якнайбільше цінних знань і досвіду від спілкування з викладачами кафедри, усім дякує за науку, можливість опанувати хірургічні техніки, щоб невдовзі упевнено стати до роботи.