Кожен із понад 30 школярів, які побували на дні відкритих дверей кафедри неврології, отримав яскравий сертифікат про участь у майстер–класі, проведеному кафедрою. Цілком можливо, для когось із молодих людей цей документ слугуватиме першою символічною перепусткою не лише в університетське життя, але й у майбутню професію. Якщо вона буде пов’язана з неврологією, бо це сучасно і перспективно, співробітники кафедри будуть щасливі, що їхня праця не є марною. А поки що усі перебувають під враженнями від зустрічі з молоддю.
«До нас у суботу завітало більше 30 дітей різних вікових категорій, переважно старшокласники та випускники, які цьогоріч будуть вступниками, — ділиться завідувач кафедри професор Олександр Козьолкін. — Усі вони були дуже зацікавленими, це відчули співробітники кафедри, тому одразу з піднесеним настроєм включилися у професійний діалог.
Готуючись до зустрічі, ми відремонтували наш методичний кабінет, там школярам запропонували презентацію про історію кафедри, починаючи з 1966 року, коли її заснував відомий невролог професор Гафт. Відтак про етапи розвитку кафедри, її спрямування – кафедра розташована на базі інсультного центру, де налічується 150 неврологічних ліжок, з них 10 реанімаційних, подібної унікальної лікувальної бази немає в Україні. Цікавою була розповідь про діяльність на сучасному етапі. Діти дуже уважно сприймали таку інформацію, зокрема, про досягнення науковців і лікарів, участь співробітників у професійних асоціаціях різних масштабів.
Насиченою була тригодинна практична частина зустрічі. Невеликими групами школярі розійшлися по восьми локаціях. Із ультразвуковою доплерографією їх ознайомила асистент, доктор філософії Анастасія Дронова, продемонструвавши, як проводиться дослідження кровообігу судин мозку на апараті експертного класу. І самі школярі спробували поверхнево сканувати одне одного датчиком.
Провели гостей навчальними кімнатами, розповіли, як проходить навчання студентів, яке оснащення вони використовують. Професор Володимир Дарій ознайомив з методикою викладання дисципліни. Велике зацікавлення викликав процес електроміографії – ця методика використовується для перевірки функції скелетних м'язів і периферичних нервів на кінцівках та голові. Асистент Катерина Рунчева, одна з найкращих фахівців цієї методики в регіоні, наочно продемонструвала на бажаючих таке дослідження.
Професор Світлана Медвєдкова показала методику дослідження пацієнта, зокрема, перевірку рефлексів молоточком. Під загальне пожвавлення діти отримали неврологічні молоточки і самостійно перевіряли рефлекси. Іще одну важливу локацію – з проведення люмбальної пункції, — продемонстрували доцент Ірина Візір та асистент Михайло Гуйтур. З допомогою симуляційного тренажера було показано виконання цієї діагностичної та лікувальної процедури, яку використовують у виявленні хвороб центральної нервової системи.
Доцент Антон Кузнєцов показав, як проводять електроенцифалограму з вивченням біоритмів мозку, - демонструвалася методика також на школярах з детальним роз’ясненням процедури. Діти побачили проведення ортостатичної проби за допомогою вертикалізатора пацієнта, - методику проводили асистенти Тетяна Рибалко та Анастасія Дронова.
Наостанок викладачі відповіли на запитання школярів, яких виявилось дуже багато, вони цікавились можливостями вступу, перспекив подальшої роботи, затребуваності спеціалістів. Ми вручили їм сертифікати – посвідчення майбутнього абітурієнта про участь у дні відкритих дверей та майстер-класі з неврології. Бачили їх щасливі обличчя і відчували задоволення від спілкування».