Науковці ЗДМУ вивчають тонкощі проектотворення
Інтеграція в європейський освітній простір ставить перед університетом нові завдання не лише з , організації академічної мобільності студентів і викладачів, але й підготовки власних проектів, які були б цікавими закордонним партнерам. Як написати такий проект, які деталі обов’язково мають бути враховані при цьому, яким має бути супровід – всього цього навчаються науково-педагогічні працівники ЗДМУ під час закордонних стажувань і навчань.
Днями асистент кафедри нервових хвороб, к.мед.н. Антон Кузнєцов повернувся з Лодзі (Польща), де мав можливість взяти участь у стажуванні «Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно з положеннями європейських кваліфікаційних рамок». Стажування було організоване польською фундацією Central European Studies and Certification спільно з Університетом Інформатики та Центром Європейських Фондів з Лодзі для 30 викладачів з різних вищих навчальних закладів України
-
Під час стажування ми вивчили організацію вищої освіти та кваліфікаційні рівні європейського освітнього простору, ознайомилися з умовами визнання українських освітніх документів в Європі, отримали інформацію про спеціалізовані фонди ЄС, призначених для фінансування мобільності студентів та викладачів, - ділиться враженнями Антон Кузнєцов. - Значна увага приділялася проектним підходам в організації навчального процесу в європейських університетах – учасники навчалися формувати навчальні плани з застосуванням проектного підходу. Польські лектори поділилися власним досвідом підготовки обмінних, навчальних та дослідницьких проектів, детально розповіли про методику та принципи їх підготовки. Під час практичної частини ми розробляли власні проекти і захищали їх. Після цього навчання з’явилося чимало ідей з підготовки проектів, які можна буде реалізувати у співпраці з нашими закордонними партнерами у рамках програми «Горизонт 2020».
19.11.2015