Американський досвід управління системою охорони здоров’я
Директор університетської клініки ЗДМУ, професор Віталій Кривенко виграв грант на участь у міжнародній програмі ділового стажування (SABIT) від Міністерства торгівлі США.
У конкурсному відборі розглядалися 400 заявок з країн СНД, відібрали дев’ятнадцять учасників, а від України - всього трьох представників.
Протягом місяця учасники стажування з медичного менеджменту вивчали управління системою охорони здоров’я в США, роботу федеральних і приватних медичних закладів, принципи підготовки лікарів та медичних сестер.
- Програма стажування була дуже напруженою, всі заходи були зосереджені у трьох містах – Вашингтоні, Міннеаполісі та Чикаго. Побували у меморіальному госпіталі Сіблі, Національному інституті здоров’я США, хірургічному центрі «Хай Пуент», лікарні в Лейкв’ю. Дуже цікаво було відвідати хірургічні амбулаторні центри «одного дня», у яких виконуються високотехнологічні оперативні втручання. Всюди ми побачили новітній рівень надання медичної допомоги. Щороку уряд США виділяє на медицину 2,6 трильйона доларів, але й цього не достатньо. Тому активно запроваджують інноваційні технології, які суттєво скорочують витрати на лікування пацієнтів, - розповідає Віталій Іванович.
У США запроваджено федеральні програми страхової медицини. Пенсіонери за віком та малозабезпечені отримують від держави медичну страховку, яка покриває більшість медичних послуг. Загальна страховка включає амбулаторну діагностику, скринінги, щеплення, прийом спеціалістів, ортопедичне обладнання, деякі ліки, стаціонарне лікування. Але допомогу вузьких спеціалістів - нефролога, психіатра, стоматолога, офтальмолога, - можна отримати, лише маючи додаткові медичні страховки. Реформа охорони здоров’я у США передбачає страхування усіх громадян.
Під час стажування ми мали можливість відвідати коледж ім. Св. Схоластики, медичну школу університету Міннесоти, а також побувати у центрах медичних інновацій та поспілкуватися з виробниками і постачальниками медичного обладнання та пристосувань з догляду за хворими.
Це перший досвід використання співробітниками університетської клініки гранту на стажування у провідних медичних закладах світу, але, гадаю, працівники нашої клініки тепер активніше використовуватимуть різноманітні міжнародні програми стажування, які дають доступ до інновацій у сфері медицини.
9.12.2015