Університет сьогодні

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії

Кафедра анестезіології та інтенсивної терапії розташована в хірургічному корпусі 5 міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги Запорізької міської ради.

Адреса: 69005 . Вул. Перемоги 80.

 

Завідувач кафедри д.мед.н., Воротинцев Сергій Іванович

 

Співробітники кафедри: 

доцент к.мед.н Бойко К.А., 

асистенти: к.мед.н. Григор’єв C.В., к. мед. н., Горбачов С.В., к. мед. н. Зайцев С.Е,  Бойцова О.М., к. мед. н Потапенко М.С.

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Підготовка студентів на кафедрі здійснюється згідно з навчальними планами. Створено лекції та сучасні навчально-методичні матеріали для вітчизняних та іноземних студентів з використанням мультимедійних технологій. Створено мультимовний онлайн курс за вибором. Студенти забезпечені методичною, навчальною та науковою літературою. Велика увага приділяється самостійній та практичній роботі студентів з питань анестезіології та інтенсивної терапії.

Доступ до матеріалів кафедри: http://portal.zsmu.zp.ua (ftp.zsmu.zp.ua)

Підготовка лікарів-інтернів (анестезіологів - 2 роки) на кафедрі базується на принципах максимально можливої практичної роботи з пацієнтами, у навчальному процесі використовуються сучасні мультимедійні технології, елементи самоконтролю, впроваджуються нові  інтерактивні форми контролю знань та практичних навичок.

Також здійснюється підготовка лікарів-інтернів до ліцензійного іспиту «Крок-3».

Практичні заняття поєднують роботу лікарів-інтернів у відділеннях біля ліжка хворих, в операційних, ендоскопічних кабінетах та кабінетах УЗД.

Операційні зали оснащені сучасним відео-обладнанням, що дає можливість лікарям-інтернам спостерігати за проведенням анестезіологічного забезпечення хірургічних втручань.

 

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

Напрямками наукової роботи кафедри є:

- дослідження, характер і особливості етіології, патогенезу, клінічного перебігу та результатів хірургічного лікування хворих з невідкладними хірургічними захворюваннями органів черевної порожнини та ендокринних органів.

- сучасні технології у невідкладній та плановій анестезіології, периопераційній інтенсивній терапії, лікуванні больового синдрому.

- розробка алгоритмів впровадження персоніфікованого підходу до вибору лікування хворих з коморбідною патологією, надлишковою вагою, старечого та похилого віку, використання ультразвуку та інших сучасних навігаційних технологій в анестезіологічній практиці, забезпечення прохідності дихальних шляхів за допомогою надгортанних повітроводів, оптимізація периопераційного ведення пацієнтів похилого і старечого віку.

Співробітниками кафедри захищені дисертації за наступними темами:

Воротинцев С.І. «Ентеральна оксигенація в інтенсивній терапії критичних станів» 2003 р.

Воротинцев С.І «Анестезія та периопераційна інтенсивна терапія у хворих з ожирінням». 2019 р.

Доцент Бойко К.А. «Органопротективна аналгезія при невідкладних та планових лапароскопічних операціях у хворих похилого віку» м. Дніпро 2007р.

Асистент Горбачов С.В «Оптимізація анестезіологічного забезпечення та периопераційної інтенсивної терапії хворих на гострий панкреатит з урахуванням відновлення біологічної стійкості організму» 2010р.

Асистент Григор’єв С.В «Оптимізація анестезії та інтенсивної терапії при гострій тонкокишковій непрохідності» 2011р.

На кафедрі заплановані та виконуються кандидатські дисертації:

Асистент Бойцова О.М. «Нова методологія досягнення адекватності анестезії та периопераційного антистресорного захисту»;

Аспірант Кузьменко Т.С. «Індивідуалізація респіраторної підтримки у пацієнтів з помірним та високим ризиком розвитку післяопераційних легеневих ускладнень в абдомінальній хірургії».

 

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Консультативна та лікувальна робота проводиться на базі 1,2,3 хірургічних відділень КУ «МКЛЕ та ШМД ЗМР м. Запоріжжя», у відділеннях інтенсивної терапії хірургічного та травматологічного корпусів, ВІТ ГКС, ВІТ нейрохірургічного та опікового відділень, відділенні інтенсивної терапії обласного онкологічного диспансеру, у клініці «Вітацентр» та Університетській клініці.

 

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar