З січня 2019 року Запорізький державний медико-фармацевтичний університет реалізує проект «DEEPRAFT: Навчання лікарів, підвищення обізнаності пацієнтів щодо фібриляції передсердь і венозної тромбоемболії» для американської фармацевтичної компанії Pfizer, Inc., «Пфайзер»
Період виконання проекту – 2 роки (14.01.2019 – 01.12.2020)
Загальний грант складає близько 50 000 $.
Учасники проекту:
1. Медичний університет ім. Давида Твілдіані, Грузія
2. Карагандинський державний медичний університет, Казахстан
3. Запорізький державний медичний університет, Україна
4. Університет ім. Аристотеля, Салоніки, Греція
Мета проекту полягає в удосконаленні ідентифікації та лікування пацієнтів з фібриляцією передсердь для зниження ризику розвитку інсульту і венозної тромбоемболії у Східній Європі.
Для реалізації мети сумісно було розроблено 1 кейс з віртуальним пацієнтом з фібриляції передсердь, 1 кейс з віртуальним пацієнтом з венозної тромбоемболії та 10 невеликих кейсів (вігнетів) з віртуальними пацієнтами за цими ж напрямками. Віртуальний пацієнт – інтерактивна комп’ютерна симуляція клінічних сценаріїв, використана у цьому проекті для підвищення обізнаності лікарів, пацієнтів чи людей із ризиком ВТЕ та ФП. Розроблені кейси будуть завантажені на платформу Open Labyrinth, з якою ЗДМУ ознайомився під час реалізації проектів програм Темпус та Еразмус+.
За час проекту планується організувати 2 інформаційні дні для підвищення обізнаності щодо ВТЕ та ФП та семінар для лікарів з використанням VP кейсів.
Це навчання допоможе пацієнтами розпізнавати ознаки, які вимагають звернення до лікарів, та дасть змогу навчити лікарів сучасним методикам діагностики і лікування ФП та ВТЕ, для запобігання або зменшення можливості інсульту.
Перший інформаційний день заплановано на середину жовтня до Всесвітнього дня боротьби з венозною тромбоемболією.