Університет сьогодні

Міжкафедральний тренінговий центр

Міжкафедральний тренінговий центр 

Сайт Міжкафедрального тренінгового центру ЗДМФУ

Майстерність і професіоналізм майбутнього лікаря базуються на професійних компетенціях, які містять теоретичні знання, практичні вміння та комунікативні навички. Набути цей унікальний досвід впродовж навчання в низькостресовому для студентів та безпечному для пацієнтів середовищі можливо тільки в умовах симуляційного тренінгу.

Наприкінці 2018 року у тоді ще Запорізькому державному медичному університеті був створений новий сучасний тренінговий центр, який дозволяє підвищити ефективність і якість підготовки студентів. Це високотехнологічний центр, оснащений новітнім симуляційним обладнанням, завдяки якому можливо повністю відтворити в реальному часі різноманітні клінічні стани пацієнтів. Тренінговий центр має в своїй структурі кілька підрозділів, які нагадують відділення лікарні.

Підрозділ акушерства та гінекології облаштований на кшталт пологової зали, де ключовим об’єктом є манекен породіллі Noelle. Симулятор пологів дає можливість відтворити як фізіологічний, так і патологічний перебіг подій, різні положення плода в пологах, реалістична черевна стінка дозволяє відпрацювати прийоми Леопольда. Також в підрозділі представлені фантоми для відпрацювання клінічного обстеження молочної залози в нормі та патології та бімануального гінекологічного обстеження. Тут майбутні лікарі зустрічаються з широким спектром проблем, які можуть супроводжувати інтранатальний період.

Підрозділ педіатрії та неонатології оснащений манекенами дітей різного віку: від немовляти до підлітка, призначених для відпрацювання методів фізикального обстеження в дитячому віці та відтворення невідкладних станів у педіатричній практиці. Наявні у цьому підрозділі фантоми дитячих ручок та ніжок призначені для відпрацювання техніки вимірювання артеріального тиску, виконання ін'єкцій та катетеризації периферичних судин. Неонатологічний підрозділ межує з акушерським, що створює реалістичні умови для проведення мультидисциплінарного тренінгу.

Невідкладну допомогу у дорослої людини можна відпрацювати у реанімаційному підрозділі оснащеному високореалістичними манекенами Stat Manikin, Code Blue III Adult та Simon призначеними для перевірки засвоєння алгоритму надання допомоги під час базової та розширеної реанімації, відпрацювання дій та прийняття рішень в різних невідкладних ситуаціях. Обладнання дозволяє визначати наявність пульсу на центральних та периферичних судинах, вимірювати артеріальний тиск, проводити віртуальний моніторинг вітальних функцій пацієнта, реєстрацію ЕКГ, дефібриляцію, серцево-легеневу реанімацію. Під час заняття студенти мають можливість повертати умовного пацієнта до життя стільки разів, скільки потрібно для бездоганного оволодіння відповідними навичками без ризику для нього та незалежно від наявності хворого з певною патологією.

Підготовка майбутніх сімейних лікарів відбувається у так званому госпітальному підрозділі, де розміщені манекени hi-fidelity класу Susie та Trauma Man. Устаткування підрозділу максимально наближене до інтер’єру лікарняної палати. Роботизовані манекени здатні пред’являти скарги, дихати, кашляти, пітніти та плакати. Вони дозволяють виявити ціаноз шкіри, визначити реакцію зіниць на світло, провести аускультацію серця, легень та черевної порожнини, визначити наявність пульсу на центральних та периферичних судинах, вимірювати артеріальний тиск, проводити віртуальний моніторинг вітальних функцій пацієнта, зареєструвати ЕКГ, надати невідкладну допомогу.

У центрі є цілком реальний підрозділ медицини катастроф, де студенти можуть відпрацювати свої дії в екстрених ситуаціях. Тут знаходиться автомобіль, який умовно потрапив в ДТП, і майбутнім медикам необхідно евакуювати постраждалих в правильній послідовності, зупинити кровотечу, іммобілізувати зламану кінцівку чи хребет, знеболити постраждалого, заспокоїти родичів. Реалістична атмосфера тренінгу допомагає набути практичного досвіду та довести алгоритм надання невідкладної допомоги до автоматизму аби в умовах справжнього лиха майбутні спеціалісти діяли оперативно, професійно та впевнено.

В МТЦ створено так звану 3D-кімнату, яка дозволяє відтворити реалістичну атмосферу стихійного лиха, катастрофи чи бойових дій. Відеопроекція на стіни кімнати та аудіосупровід в реальному часі створюють відчуття присутності в епіцентрі пожежі, урагану, землетрусу, терористичної атаки чи поля бою, а якщо доповнити антураж манекенами з опіками, вогнепальними пораненнями, мінно-вибуховими травмами, відірваними кінцівками, то такі заняття дозволяють набути вмінь та відпрацювати навички сортування постраждалих, пріоритетності надання медичної допомоги на всіх етапах евакуації в умовах максимально наближених до реальності.

Підрозділ функціональної діагностики оснащений справжнім медичним обладнанням: ультразвукові сканери Esaote MyLab 40 та CBit 8, електроенцефалограф Нейроком, спірограф Spirolab III, електрокардіографи Биомед ВЕ600, комбіновані добові монітори ЕКГ та артеріального тиску КАРДІОСЕНС АД призначені для проведення широкого спектру досліджень у дорослих та дітей. Студенти мають нагоду працювати з реальними пацієнтами на справжньому медичному обладнанні, що сприяє накопиченню клінічного досвіду ще на додипломному етапі підготовки майбутнього лікаря.

Тренінговий центр ЗДМУ оснащений унікальною інтерактивною панеллю – віртуальний симулятор пацієнта Body Interact, укомплектований різноманітними сценаріями з клініки внутрішніх хвороб, педіатрії, хірургії, акушерства та невідкладних станів. Технологія дозволяє поспілкуватися з віртуальним пацієнтом, провести фізикальне обстеження, зробити необхідні лабораторні та інструментальні тести, встановити діагноз і призначити лікування, вибрати дозування препарату з урахуванням маси тіла, зросту і ваги пацієнта. При цьому клінічний стан віртуального пацієнта змінюється в залежності від наданої допомоги. Тому для студентів є унікальна можливість зрозуміти коректність своїх дій і, проаналізувавши допущені помилки, зробити висновки на майбутнє.

Симуляційне навчання сприяє не тільки розвитку індивідуальних професійних здібностей, а й формування у майбутніх лікарів навичок командної роботи та взаємодії. Тренінговий центр ЗДМУ ставить перед собою головне завдання –відтворити умови, в яких майбутні лікарі будуть максимально наближені до справжніх клінічних ситуацій для набуття найвищої професійної кваліфікації.

 

Міжкафедральний тренінговий центр. Відео. 2021

Відеоролик про міжкафедральний тренінговий центр ЗДМФУ

Віртуальна екскурсія Міжкафедральним тренінговим центром

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar