Університет сьогодні

Кафедра урології 

Кафедра розташовується на території установ: Навчально-науково-лікувальний тренінговий центр (вул. Святого Миколая 27) , КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги, 80), Клініка ТОВ «Візус» (вул. Незалежної України 24), КНП «Міська лікарня 9» ЗМР (вул. Щаслива 1), ТОВ «Віта центр» (вул. вулиця Сєдова 3)

Завідувач кафедри – БАЧУРІН Георгій Вікторович, професор, доктор медичних наук. 

 

Історична довідка

    Кафедра урології Запорізького державного медико-фармацевтичного університету була заснована в сімдесятих роках минулого століття. Спочатку курс урології викладався в рамках факультетської хірургії для студентів четвертого курсу лікувального факультету.

    Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я СРСР, у 1970 році було дозволено виділити урологію в окремий курс. Однак лише 1 вересня 1976 року в Запорізькому медичному інституті був організований повноцінний курс урології, який очолив кандидат медичних наук В.І. Бачурін. Курс з самого початку розміщувався на базі урологічного відділення 5-ої лікарні швидкої медичної допомоги в м. Запоріжжі, де було 60 ліжок для дорослих та 30 для дітей. У 1977 році дитяча урологія була відокремлена в обласну дитячу лікарню №5 у Запоріжжі.

    Велика кількість ургентних урологічних випадків та тривалі черги для планової госпіталізації стали причинами розширення урологічного відділення до 100 ліжок у 1980 році. Обсяг роботи був таким, що планова та, в першу чергу, ургентна урологічна допомога надавалася населенню м. Запоріжжя, області та з інших регіонів України.

    У 1985 році В.І. Бачурін успішно захистив докторську дисертацію (під керівництвом член-кореспондента АМН України професора О.В. Люлька) на тему лікування урологічних пацієнтів із цукровим діабетом. У 1986 році наказом Міністерства охорони здоров'я СРСР курс урології був перетворений на кафедру урології Запорізького медичного інституту. Першим завідувачем кафедри став доктор медичних наук професор В.І. Бачурін, під керівництвом якого захищено одну докторську та вісім кандидатських дисертацій.  Випускники цієї кафедри працюють лікарями в різних  країнах Європи, а також в Ємені, Ірані, Йорданії, Лівані, Алжирі та Кувейті. У 2014 році кафедру очолив д.мед.н. Г.В.Бачурін. 

 

Склад кафедри:

Зав. кафедри, д.мед.н. Бачурін Г.В.,  д.мед.н., професор Люлько О.О., к.мед.н., Сагань О.С., ас. Довбиш І.М., ас. Ломака С.С., к.мед.н. Коломоєць Ю.С., к.мед.н. Нікітюк І.М., старший лаборант Крупій А.В.

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ:

Урологія (клінічна ординатура для іноземців, аспірантура),

Урологія з оцінкою результатів досліджень.

Вітчизняні, іноземні і англомовні здобувачі освіти 3, 4 курсів медичних факультетів за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія» та "Лабораторна діагностика".

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

  Підготовка здобувачів освіти на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної і інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи, а також на впровадженні нових ефективних форм контролю знань-умінь.

     Згідно навчального плану створені робочі програми з усіх навчальних дисциплін. Оригінальні лекції для вітчизняних, іноземних і англомовних студентів читаються виключно з використанням мультимедійних технологій. Видані методичні рекомендації для практичних занять з усіх навчальних дисциплін для вітчизняних і іноземних студентів медичних факультетів.

     Через МОЗ України видано навчально-методичний посібник  «Вроджені аномалії, специфічні і неспецифічні запальні процеси  сечостатевої системи в урології» для  самостійної роботи студентів ІV  курсу медичних факультетів за спеціальністю: 7.12010001 «лікувальна справа», 7.12010002 «педіатрія» 2017 р;  навчальний посібник «Променеве дослідження заочеревинного простору та органів сечової системи людини в нормі та при патології» 2012 р. Навчально-методичні посібники  «Анатомія і фізіологія органів сечостатевої системи. Аномалії розвитку органів сечової системи» 2017 р;  «Туберкульоз сечових шляхів і органів чоловічої статевої системи. Гостра та хронічна ниркова недостатність» 2017 р.; «Вади розвитку сечостатевих органів як причина урологічних патологій» 2017 р; «Схема складання клінічної історії хвороби з оцінкою результатів дослідження та діючими протоколами діагностики урологічних захворювань» 2017 р;  Навчальний посібник «Актуальні питання  фізіології та порушень репродуктивної  системи підлітків» 2013 р, навчальний посібник «Фітотерапія в урології» 2014р. У 2015 році видано навчально-методичний посібник для керівників баз стажування та лікарів-інтернів за фахом «Урологія», навчальний посібник для лікарів-інтернів І року навчання за фахом «Урологія», навчальний посібник для лікарів-інтернів ІІ року навчання за фахом «Урологія», «Збірник тестових завдань та ситуаційних задач до підсумкового модульного контролю з дисципліни «Урологія з оцінкою результатів дослідження» для студентів 3 курсу медичних факультетів «Лабораторна діагностика»,  «Збірник тестових завдань з урології до підсумкового модульного  контролю для студентів 4 курсу медичних факультетів. У 2019 р  видано: збірник тестів «The Compilation of tests “Urology” the tematic and final control  4th year students of medical faculties english division» для студентів ІV курсу  міжнародного факультету (англомовні) освітньо-кваліфікаційного рівня  «спеціаліст» напряму 1201 «Медицина» спеціальності 7.12010001  «Лікувальна  справа» ( Бачурін Г.В., Губарь А.О.); навчальний посібник «Діагностика та лікування невідкладних станів в урології» (автор: проф Бачурін Г.В.) 2023р; навчальний посібник «Оперативна урологія»  (автори: ас. Ломака С.С., ас.Довбиш І.М.) 2023р., навчальний посібник «Оперативне втручання при ДГПЗ»                (2 частини) (автори Бачурін Г.В., Коломоєць Ю.С., Ломака С.С.), 2024р.

 

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

«Діагностика, лікування та реабілітація хворих із захворюваннями сечостатевої системи в умовах військового стану та післявоєнного періоду».

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

    Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з ДУ «Інститут урології АМН України», кафедрою урології Національного медичного університету ім. Богомольця, кафедрою урології Харківського Національного медичного університету та інших медичних університетів України.

 

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

    Лікувальна робота присвячена, в основному, удосконаленню кваліфікованої    урологічної допомоги населенню м. Запоріжжя та області з використанням сучасної апаратури. 

    Діагностична і консультативна робота виконується у відділеннях урології : Клініці ТОВ "Візус" , КНП «Міська лікарня 9 » ЗМР, КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, ТОВ «Віта центр» .

 

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, бульвар Марії Примаченко, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar