Університет сьогодні

Кафедра урології 

Кафедра розташовується на території установ: КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (вул. Перемоги, 80, тел.:(0612) 701-69-36; Клініка АО «Мотор – Січ» (вул. Брюлова, 6).

Завідувач кафедри – БАЧУРІН Георгій Вікторович, професор, доктор медичних наук. 

Тел.: (0612) 701-69-36

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедра урології Запорізького державного медичного уныверситету бере початок з сімдесятих років минулого століття. Тоді курс урології викладали у програмі факультетської хірургії студентам четвертого курсу лікувального факультету.

Згідно з наказом МОЗ СССР у 1970 році урологію дозволено виділити у самостійний курс. Однак тільки 1 вересня 1976 року у Запорізькому медичному інституті був організований фактично повністю самостійний курс урології і його очолив к.мед.н. Бачурін В.І.  Курс з самого початку й донині розміщується на базі урологічного відділення 5-ої лікарні швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя.  Усього було 60 ліжок для дорослих та 30 ліжок для дітей.  У 1977 році дитяча урологія відокремилась у обласну дитячу лікарню №5 м. Запоріжжя.

Велика кількість ургентних урологічних хворих, довжелезні черги для госпіталізації планових урологічних хворих були причиною розширення урологічного відділення до 100 ліжок у 1980 році. Обсяг роботи був таким, що планову і, в першу чергу, ургентну урологічну допомогу надавали населенню м. Запоріжжя, області та  із інших регіонів України.

У 1985 році Бачурін В. І. успішно захистив докторську дисертацію (під керівництвом член.-кор. АМН України проф. Люлько О. В.) з проблеми лікування урологічних хворих, що потерпають від цукрового діабету. У 1986 році наказом МОЗ СССР курс урології реорганізований у кафедру урології Запорізького медичного інституту. Першим завідувачем кафедри обраний д.мед.н. проф. Бачурін В.І., під керівництвом якого захищені 1 докторська і 8 кандидатських дисертацій. 

Випускники кафедри працюють лікарями в країнах СНД,  Ймені, Ірані, Йорданії, Лівані, Алжирі, Кувейті.

У 2014 році кафедру очолив д.мед.н. Г.В.Бачурін. 

 

Склад кафедри:

 

Зав. кафедри, д.мед.н. Бачурін Г.В.,  д.мед.н., професор Довбиш М.А, к.мед.н., Губарь А.О., ас. Довбиш І.М., ас. Ломака С.С., ас. Коломоєць Ю.С., старший лаборант Крупій А.В., старший лаборант  Богун М.Ю.

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ:

Урологія (інтернатура, магістратура, ординатура, аспірантура),

Урологія з оцінкою результатів досліджень.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки з ДУ «Інститут урології АМН України», кафедрою урології Національного медичного університету ім. Богомольця, кафедрою урології Харківського Національного медичного університету та інших медичних університетів України.

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Лікувальна робота присвячена, в основному, удосконаленню кваліфікованої урологічної допомоги населенню м. Запоріжжя та області з використанням сучасної апаратури. 

Діагностична і консультативна робота виконується у відділеннях урології Клініці АО "Мотор-Січ" та  КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР.

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar