Кафедра дерматовенерології та естетичної медицини
Завідувач кафедри - Макуріна Галина Іванівна, д.мед.н., професор
Кафедра розміщена на території двох установ:
-
Навчально-наукового тренінгового центру ЗДМФУ (вул. Святого Миколая 27)
-
Запорізького державного медичного університету (вул. Сталеварів, 36, Навчально-виробничий тренінговий центр з косметології)
-
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
-
Кафедра організована в 1966 році на базі Запорізького обласного шкірно-венерологічного диспансеру. Першим завідувачем кафедри до 1976 р. був професор А.П. Базика (1920–1986). Колектив займався вивченням мікотичної та стафілококової алергії, у результаті чого сформульовано загальні принципи специфічної терапії хворих на мікози стоп та з вузлуватими васкулітами, досліджувались хронічні дермтаози – особливості їх перебігу та формування, зв'язок з коморбідною патологією.
-
У 1976–2003 рр. кафедру очолював професор В.П. Логунов, який приділяв увагу вивченню патогенезу мікозів, піодермій, васкулітів, професійних дерматозів на промислових підприємствах, а також методам профілактики та лікування сифілісу.
-
З 2003 до 2008 рр. кафедрою завідував професор А. І. Лісницький. 2008–2012 рр. – доктор медичних наук, професор, Лауреат премій НАН та АМН України В.А. Бочаров.
-
З 2012 до 2018 р. кафедру очолював Валерій Павлович Федотов, професор, доктор медичних наук.
-
З 2019 р. кафедру очолила Макуріна Галина Іванівна, професор, доктор медичних наук.
-
За час існування кафедри виконано 5 докторських і 27 кандидатських дисертацій, 2 PhD дисертації, опубліковано понад 1000 статей, видано 11 монографій, 17 інформаційних листів для лікарів, 3 збірника наукових праць, отримано 21 авторське свідоцтво, 5 нововведень МОЗ України
СКЛАД КАФЕДРИ:
д.мед.н., проф. Макуріна Г.І.; д.м.н., проф. Резніченко Н.Ю.; д.м.н., проф. Макарчук О.І.; к.м.н., доц. Веретельник О.В.;к.м.н., доц. Головкін А.В.; к.м.н., ас. Василенко А.В.; к.м.н., ас. Веретельник К.О.; PhD, ас. Літвінов В.А.; PhD, ас. Городокіна Л.О; викладач-стажист Яценко А.Р.; лаборант Якименко Н.Ю.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦІПЛІНИ:
-
Вітчизняні та іноземні студенти 4, 6 курсів медичного факультету за спеціальностями "Медицина" та "Педіатрія", вітчизняні студенти 4 курсу за спеціальністю "Стоматологія" вивчають дерматологію, венерологію.
-
Студенти 3 курсу фармацевтичного факультету очної та заочної форми навчання за спеціальністю "Технологія парфумерно-косметичних засобів" вивчають «Маніпуляційну техніку».
-
Студенти 2 курсу фармацевтичного факультету очної та заочної форми навчання за спеціальністю "Технологія парфумерно-косметичних засобів" вивчають «Основи практичної косметології».
-
Студенти 4 курсу фармацевтичного факультету очної та заочної форми навчання за спеціальністю "Технологія парфумерно-косметичних засобів" вивчають «Апаратну косметологію».
-
Студенти-бакалаври 3 курсу за спеціальністю "Лабораторна діагностика" вивчають на кафедрі «Дерматологію та венерологію з оцінклю результатів досліджень».
Навчання на післядипломному етапі:
-
Спеціалізація «Дерматовенерологія», «Хірургічна дерматологія», «Дитяча дерматовенерологія.
-
Курси тематичного удосконалення із дерматовенерології та косметології.
-
Фахові школи, симуляційні тренінги в межах безперервного професійного розвитку.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
Підготовка студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної та інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи, а також на впровадженні нових ефективних форм контролю знань-умінь. Для ліцензійного тестування створено банк тестових завдань "Крок-2", що нараховує більше 3000 тестів.
Згідно до навчального плану створено робочі програми з усіх навчальних дисциплін. Лекції для вітчизняних, іноземних і англомовних студентів читають винятково з використанням мультимедійних технологій.
Видано методичні рекомендації до практичних занять з усіх навчальних дисциплін для вітчизняних та іноземних студентів медичних факультетів, інтернів, лікарів, провізорів.
НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ
-
Функціональний стан нейроендокриноімунної системи у хворих хронічними дерматозами.
-
Розробка нових методів лікування дерматовенерологічних захворювань.
-
Вивчення впливу екзо- та ендогенних чинників на процес хронізації дерматозів.
-
Встановлення патогенетичних факторів виникнення хронічних дерматозів.
Під керівництвом співробітників кафедри виконуються 6 дисертаційних робіт докторів філософських наук, 2 магістерські роботи.
Особливу увагу співробітники кафедри приділяють роботі зі студентами СНТ та науковою молоддю, зроблено доповіді на Всеукраїнських науково-практичних конференціях з міжнародною участю.
СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ
Співробітники кафедри є діючими членами Європейської академії дерматовенерології (EADV). Кафедра підтримує тісні наукові зв'язки зі співробітниками однопрофільних кафедр Харківського національного медичного університету, Харківської медичної академії післядипломної освіти, Дніпропетровської державної медичної академії, ДУ "Інститут дерматології та венерології АМН України", Національної університет охорони здоров’я імені П.Л.Шупика.
ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА
Діагностична і консультативна робота виконується у Дерматологічному центрі Навчально-наукового медичного центру «Університетська клініка» ЗДМФУ, Навчально-виробничому тренінговому центрі з косметології та Регіональному дерматовенерологічному лікувально-діагностичному Центрі ОІКЛ.
У лікувальній роботі використовуються сучасні методи діагностики (дерматоскопія, ультразвукове сканування шкіри) та лікування (фототерапія) з використанням унікальних апаратів Foto Finder bodystudio ATBM master, Dub Cutis 33 MHz, «Псоралайт».