Університет сьогодні

Кафедра офтальмології

Кафедра розташована на території установ:

КУ «Запорізька міська клінічна лікарня №3» (пр. Металургів, 9, тел.: (061)213-15-47), Кафедра офтальмології ЗГМУ <ophthal.zsmu@gmail.com>

КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9» (вул. Щаслива, буд. 1, тел.: (061)224-37-44),

ТОВ «Візус» (вул. Незалежної України, 34. тел.: 0(800)30-43-43.

Обласна дитяча лікарня, проспект Соборний, 70 м. Запоріжжя (каб. № 26) (061)212-42-31.

Завідувач кафедри – ЗАВГОРОДНЯ Наталія Григорівна, професор, доктор медичних наук, член міжнародних організацій: European Vitreo Retinal Society; Європейське товариство катарактальних і рефракційних хірургів (ESCRS), Європейське глаукомне товариство.

Тел.: (061)213-16-66.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедру заснував у 1960 р. доктор медичних наук, професор Іванов Дмитро Федотович. Під його керівництвом захищено 2 кандидатські дисертації.

У 1992–2008 рр. кафедру очолювала д. мед. н., професор Неділька Ангеліна Федорівна. Вона очолила наукові дослідження щодо застосування біологічно активних речовин у офтальмології та у співдружності з кафедрою технології ліків розробила 5 лікарських препаратів. Також професор А. Ф. Неділька підготувала двох кандидатів медичних наук.

З 2008 р. кафедрою завідує д. мед. н., професор Н. Г. Завгородня.

За час існування кафедри захищено 9 кандидатських дисертацій.

Кафедра є унікальною клінікою і науковою базою для підготовки лікарів-офтальмологів. Для більш досконалої підготовки кадрів на кафедрі відкриті інтернатура, магістратура, аспірантура, докторантура і клінічна ординатура.

 

СКЛАД КАФЕДРИ:

Зав. кафедрою офтальмології – д. мед. н., професор Наталія Григорівна Завгородня.
Доценти: к. мед. н. Людмила Едуардівна Саржевська;  д. мед. н. Таміла Євгенівна Цибульська; к.мед.н. Олена Михайлівна Івахненко ; к. мед. н. Ірина Олександрівна Поплавська; к. мед. н. Максим Борисович Безуглий.
Асистенти: к. мед. н. Катерина Олегівна Костровська; к.мед.н.  Ольга Олександрівна Безденежна, к. мед. н.  Андрій Сергійович Саржевський, доктор філософії Новікова В.Ю., доктор філософіїН.В. Михайленко.
Очні аспіранти:  Ю.Ю.Дорошенко, Тіткова О.Ю.
Лаборант  Вірьовкіна Н.Р..
Клінічні ординатори:  Ідатік Тлаіс, Ганем Амін, Башагха Абдесалем, Кімуш Закарія, Турабі Мохамед Халіл, Мармеш Іліас Абдалла, Фікрі Юнес; Сатті Раббі;  Бахаду Абдессамад, Ханан ель Мехді, Хажжажі Хажар

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:

Студенти 4 курсу медичних факультетів за спеціальностями «Медицина» та «Педіатрія» вивчають на кафедрі офтальмологію (інтернатура, магістратура, кл. ординатура, аспірантура).

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Підготовка студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної та інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи, та впровадження нових ефективних форм контролю знань-умінь. Для ліцензійного тестування створено банк тестових завдань.

Згідно з навчальним планом розроблено робочі програми з усіх навчальних дисциплін. Оригінальні лекції для вітчизняних та іноземних студентів ведуться з використанням мультимедійних технологій.

Видано методичні рекомендації для практичних занять з усіх навчальних дисциплін для вітчизняних та іноземних студентів медичних факультетів, лікарів-інтернів. Вийшов друком навчальний посібник для практичних занять з офтальмології для студентів медичного факультету.

 

НАУКОВІ НАПРЯМИ І ЗДОБУТКИ

Під керівництвом проф. Н. Г. Завгородньої захищено 1 докторську та 14 кандидатських дисертацій, 5 магістерських робіт, виконуються 3 кандидатських дисертації.

В клініці та в поліклініках міста і області впроваджуються нові методи: застосування простагландинів (траватан, ксалатан) для зниження очного тиску при ішемічному синдромі.

 

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Кафедра підтримує тісні зв'язки з науково-дослідними інститутами Києва, Одеси, Харкова  та вченими країн Європи.

Співробітники кафедри беруть участь у міжнародних офтальмологічних форумах: XXX Congress: European society of Cataract and refractive surgeons, 10-й конгрес Європейського глаукомного товариства, 2nd World Congress of paediatric ophthalmology and strabismus та ін.

 

ЛІКУВАЛЬНО-ДІАГНОСТИЧНА РОБОТА

Діагностична і консультативна робота ведеться у відділеннях Запорізької обласної лікарні, Запорізької міської лікарні №3, №9, ТОВ «Візус», університетської клініки ЗДМФУ.

Співробітники кафедри надають консультації у позабазових лікувально-профілактичних закладах: шпиталь для інвалідів Великої Вітчизняної Війни та в Університетській клініці згідно з графіком.

Для стаціонарних хворих регулярно проводиться зустрічі «Питання та відповіді». Співробітники кафедри постійно надають консультативну, лікувальну, методичну допомогу лікарям міста з питань профілактики, діагностики, лікування і диспансеризації хворих.

Постійно проводяться акції «Щоб читати книги і працювати на комп'ютері - збережи свій зір!" з вимірювання внутрішньоочного тиску для раннього виявлення глаукоми; діагностика захворювань очей у дітей та дорослих.

Наталія Григорівна активний офтальмохірург, що впроваджує нові методи і технології в діагностику і лікування різних очних захворювань. У рік вона виконує близько 500 факоемульсифікації катаракт, більше 100 операцій при глаукомі і більше 250 інших операцій на очах.

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar