Університет сьогодні

Кафедра факультетської педіатрії

Навчальною базою є клінічна багатопрофільна дитяча міська лікарня №5 (м. Запоріжжя, вул. Новгородська, 28-а, тел.: (061) 224-94-07).

Завідувач кафедри – Світлана Миколаївна  НЕДЄЛЬСЬКА, професор, доктор медичних наук, член міжнародної асоціації Європейського респіраторного товариства («Gold» member of European Respiratory Society); член Європейської Академії алергології та клінічної імунології (European Academy of Allergy and Clinical Immunology); лауреат премії міжнародного комітету інтелектуальної власності України, член міжнародної групи ЮНЕСКО із складання протоколів лікування, головний позаштатний дитячий алерголог Запорізької області, віце-президент асоціації алергологів України.

 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедра діє з 1966 року. Очолювали кафедру доц. Н.Ф. Бріжаненко (1966–1969), проф. О.М. Сафронова (1969–1993), проф. О.Г. Іванько (1993–1997), доц. Л.М. Боярська (1997–2004).

З вересня 2004 року кафедрою завідує д. мед. н., професор С.М. Недєльська.

З 2011 року клінічна база кафедри включена до міжнародного реєстру з діагностики та лікування спадкового ангіонабряку.

Під керівництвом проф. С.М. Недєльської захищено 10 кандидатських дисертацій та 1 докторська дисертації,  виконуються 1 докторська та 5 кандидатських дисертацій. За період діяльності кафедри виконано 42 дисертаційні роботи з проблем алергічних захворювань у дітей, в тому числі 5 докторських дисертацій.

 

     КАДРОВИЙ СКЛАД:

професор, д. мед. н. С.М. Недєльська; доценти: д. м. н. Т.Є. Шумна,  к. м. н. І.В. Солодова, к. м. н. В.І. Мазур, д. м. н. О.П. Пахольчук; асистенти: к. м. н. Т.Г. Бессікало, к. м. н. І.О. Жиленко, к. м. н. Л.І. Кляцька, к. м. н. О.Д. Кузнєцова, к. м. н. Н.М. Таран, Т.В. Тарасевич, к.м.н. О.Ю. Акулова; аспіранти: Доценко О.М., Вакула Д.О. Федосєєва О.С.; заочні аспіранти: Лепетченко Є.С., Зінченко Т.П., Левчук Т.О.

 

НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ

Студенти 4 та 6 курсів медичного факультету за спеціальностями «Медицина» та «Педіатрія» вивчають на кафедрі дитячі хвороби та педіатрію.

 

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Навчання студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної і інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи, а також на впровадженні нових ефективних форм контролю знань-навичок.

З метою покращення підготовки студентів 6 курсу до ліцензійного тестування КРОК-2 створено базу тестів за темами з даних центру тестування (4600 тестів), які розглядаються на кожному занятті.

Оригінальні лекції, практичні заняття для студентів проводяться з використанням мультимедійних та новітніх технологій (навчальні фільми та атласи, тестове опитування, реферативні повідомлення тощо). З метою удосконалення практичних навичок студентів на кафедрі використовують наочні засоби (муляжі та манекени), фільми.

Заняття для англомовних студентів проводять асистенти, які вільно і професійно володіють мовою, що підтверджено наявністю сертифікатів.

За останні 5 років видано 10 навчальних посібників, затверджених МОЗ України.

 

НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ

Вивчаються проблеми ранньої діагностики, формування, особливості клініки, факторів ризику алергічних захворювань у дітей різних вікових груп в умовах промислового міста з пошуком ефективних програм лікування та профілактики вказаних захворювань.

Виконується робота з профілактики та лікування основних функціональних порушень, соматичної патології у дітей різних вікових груп. Вивчається ефективність алергенспецифічної імунотерапіі.

На кафедрі встановлено сучасне обладнання: ультразвуковий апарат ESAOTE (Італія), Кардіограф «Кардіолаб», Спірограф «Спіроком» (м.Харків), портативний вимірювач вологості шкіри (для діагностики трансепідермальної втрати води шкірою при харчовій алергії та атопічному дерматиті). За допомогою портативного апарату Gastrolyzer виконується дихальний водородний тест, який дозволяє діагностувати сахаридазну недостатність, псевдоалергію та істинну алергію, синдром надлишкового бактеріального росту, екзокринну недостатність підшлункової залози, синдром мальабсорбції.

За останні 3 роки співробітники кафедри отримали 12 патентів України, впроваджено 10 інформаційних листів.

Кафедра організовала та провела у травні 2015 року Науково-практичну конференцію «Актуальні питання сучасної алергології»; традиційно кафедрою проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання алергологічної науки та практики» (2009, 2011, 2013, 2015).

Співробітники кафедри постійно вдосконалюють свій професійний рівень на міжнародних конгресах. За останні 3 роки кількість виступів на українських з'їздах та конференціях перевищує 120.

Співробітники кафедри систематично проводять для практичних лікарів навчання з проблемних питань дитячої патології.

 

СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ

Вперше в Україні співробітники кафедри організували аеропалінологічний моніторинг навколишнього середовища регіону, створений центр з профілактики і лікування алергії рослинного походження з наданням цілодобової невідкладної допомоги дітям. Впродовж чотирьох років проводиться цілорічний моніторинг пилку та спор грибків в атмосферному повітрі м. Запоріжжя, проведено 2 Трансукраїнські палінологічні експедиції, їх дані включені до Європейської аеропалінологічної мережі. Проводяться епідеміологічні дослідження.

Кафедра веде спільну наукову роботу з вченими Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АН України.

 

ДІАГНОСТИЧНА І КОНСУЛЬТАТИВНА РОБОТА

Діагностична та консультативна робота здійснюється на базі 5 дитячої лікарні, Університетської клініки, під час виїздів у райони області спеціалістів кафедри, під час проведення планових обстежень. З 2015 року на базі кафедри факультетської педіатрії працює алергоцентр, в якому консультативну допомогу надають співробітники кафедри. З 2017 року кафедра щомісячно проводить педіатричні конференці з актуальних питань дитячих хвороб на базі 5 міської дитячої клінічної лікарні. 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar