Університет сьогодні

Кафедра дитячої хірургії 

Кафедра дитячої хірургії

Кафедра розташована на базі двох клінічних установ: Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні (пр. Леніна, 70, тел: (061) 764-30-59) та Запорізької міської дитячої лікарні №5 (вул. Сорочинська, 28 А, тел: (061) 224-94-09).

Завідувач кафедри –   СПАХІ Олег Володимирович, доктор медичних наук, професор.

Тел: (061) 764-35-71

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Кафедру засновано 1969 року – на кафедрі госпітальної хірургії було організовано курс дитячої хірургії. Керували курсом асистенти В.А. Таран (1969–1976), В.О. Гордєєв (1976–1982), О.І. Білкун (1982–1985).

У 1985 р. курс реорганізовано в кафедру дитячої хірургії. Завідувачем кафедри став професор А.Є. Соловйов. Створена під його керівництвом школа дитячих хірургів, урологів, ортопедів-травматологів та анестезіологів стала провідною науковою школою в Україні.

За роки існування кафедри професором А.Є. Соловйовим та його учнями отримано 15 патентів та 10 авторських свідоцтв з різних напрямів дитячої хірургії. Захищено 3 докторські та 11 кандидатських дисертацій з дитячої урології, дитячої травматології, хірургії новонароджених, видано 189 наукових праць з дитячої хірургії та дитячої анестезіології.

З 2014 року кафедру очолює доктор медичних наук, професор Спахі О.В

 

СКЛАД КАФЕДРИ:
Завідувач, д. мед. н., професор О.В. Спахі; д. мед. н.,;   к. мед. н., доцент О.В. Лятуринська (куратор відділення загальної хірургії 5 ДБКМЛ);  к.мед. н., доцент  М.О. Макарова; к.мед.н.,  к.мед.н., асистент Маловічко І.А., асистент к.мед.н. Кокоркін О.Д., асистент к.мед. н. Пахольчук О.П.
 
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ:
дитяча хірургія, (магістратура, клінічна ординатура, очна та заочна аспірантура).
 
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
Студенти 5, 6 курсів медичних факультетів за спеціальностями «Медицина» та «Педіатрія» вивчають на кафедрі  хірургію, дитячу урологію, дитячу онкологію. 
Підготовка студентів на кафедрі базується на принципах забезпечення методичної та інформаційної організації навчального процесу з елементами самостійної роботи, а також на впровадженні нових ефективних форм контролю знань-умінь. Для ліцензійного тестування створено банк тестових завдань «Крок-3», що нараховує більше 2800 тестів.
Згідно з навчальним планом  створено робочі програми з навчальної дисципліни. Оригінальні лекції читаються виключно з використанням мультимедійних технологій.
Колективом кафедри видано 18 методичні посібники, отримано 5 патент на винахід, опубліковано понад 200 статей з методичної та наукової роботи.
 
НАПРЯМКИ НАУКОВОЇ РОБОТИ ТА ОСНОВНІ НАУКОВІ ЗДОБУТКИ:
Діагностика та лікування вроджених вад розвитку сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату у дітей.
Діагностика перитонітів, кишкової непрохідності у дітей.
Вивчення ендотоксикозу при різних патологічних станах та методів його детоксикації.
Дослідження уродинаміки при вроджених аномаліях та захворюваннях нирок, гострих захворюваннях яєчок.
Ендоскопічна діагностика та лікування хірургічної та урологічної патології у дітей.
Пошкодження в області ліктьового суглоба у дітей.
За результатами досліджень зменшилася кількість як ургентних, так і планових оперативних втручань, а також відсоток післяопераційних ускладнень, що значно покращило стан здоров’я дітей у Запорізькій області.
 
СПІВПРАЦЯ З ІНШИМИ УСТАНОВАМИ
Кафедра підтримує тісні наукові зв’язки з кафедрами дитячої хірургії КМАПО ім. П.Л.Шупика (м. Київ), ХГМУ ім. В.А. Вишневського (м. Харків), ДДМА (м. Дніпропетровськ),  Вроцлавський медичний університет (Польща), Львівський національний медичний університет ім.Д.Галицького, Таллінський медичний університет (Естонія), Єреванський національний медичний університет (Вірменія), університет Мадриду (Іспанія), університет Неаполя ім. Федеріко ІІ (Італія),  Бєлградськими дитячими  хірургами (Сербія).
 
ДІАГНОСТИЧНА І ЛІКУВАЛЬНА РОБОТА
Діагностика та лікування хворих ведеться на базі двох лікувальних установ: Запорізької обласної дитячої лікарні та на базі міської дитячої багатопрофільної лікарні №5 у відділеннях загальної хірургії, урології, хірургії новонароджених і реанімаційних відділеннях. Щомісяця співробітниками кафедри виконується діагностично-лікувальна робота у ЦРЛ Запорізької області згідно з встановленим графіком. 
Кафедра однією з перших в Україні впровадила в практику дитячої хірургії лапараскопічну хірургію дітей з різноманітною гострою та плановою хірургічною патологією. 
Цілодобово співробітники кафедри виконують чергування як відповідальні хірурги у клініках м. Запоріжжя. 
 

 

Україна, 69035, м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 26
Тел: (061)239-68-90   mail@mphu.edu.ua

Відправити E-mail

Увага! Офіційним сайтом ЗДМФУ є mphu.edu.ua (zsmu.edu.ua). За інформацію, надану від імені ЗДМФУ на інших сайтах, університет відповідальності не несе.

Мапа сайту
| bg | en | fr | es | hi | ar